https://fashionir.com
مد و فشن ایران

چه لباسی بپوشیم

چه لباسی بپوشیم ؟

چگونه شیک پوش دیده شوم ؟ داخل کمد لباسمون چه خبره ؟

امروز می خواهیم در وب سایت فشنیر در مورد پوشیدن لباس مناسب و مرتب صحبت می کنیم .

ست کردن لباس ها یکی از بزرگترین دغدغه های امروزی همه ماست. مهمترین نکته تو لباس پوشیدن مرتب و آراسته بودن اون لباسه نه شکل ظاهری اون لباس . برای تمامی میهمانی هامون در ابتدا فقط یه سوال می پرسیم، چه لباسی بپوشیم ؟

 

Woman-Model-fashionir

امروزه شیک‌پوشی و خوش‌لباس بودن اهمیت زیادی دارد. در حقیقت نوع پوشش خیلی از خصوصیات و خل و خوی ما را بیان میکند. پس بنابراین باید به لباس‌ های روزانه تان اهمیت بیشتری بدیم و برای انتخاب لباس ها زمان کافی در نظر بگیریم تا همیشه آراسته و خوش پوش به نظر بیایم.

شخصیت شما در پوشش شما تاثیر بسزایی داره. وقتی خوب لباس می‌‌پوشید، به دیگران این پیام را منتقل می‌کنید که شما به خودتان اهمیت می‌دهید و تعریفی از درون خود به دیگران منتقل میکنید.

شیک‌پوشی فرآیندی است تجربی  و بخشی از آن هم اکتسابی (دیدن) . برای این منظور شما بیش از هر چیز باید مشاهده کنید و یاد بگیرید. در طی روز شما با صدها و یا هزاران مدل از ست و تیپ های گوناگون برخورد می کنید که می توان شبکه های اجتماعی هم چون اینستاگرام و یا باقی رسانه ها را نام برد.ولی در این بخش فقط خود شما هستید که اهمیت دارید و باید از خود شروع کنید.

در مورد ست کردن لباس و مد و فشن باید بگم که شما میتونید هر لباسی رو با هم ست کنید و برای این کار قانونی نوشته نشده  که  چیرو با چی ست کنیم. پس شما آزادید ولی بسته با هنجار های اجتماعی منطقه سکونت شما خواه نا خواه این امر تغییر میکنه. نکته طلایی در ست لباس آراستگی و  هماهنگی بین لباس هاست.من ازشما انتظار ندارم کلاس های زیبایی شناسی رو شرکت کنید ولی این نکته خیلی مهمه که یک هماهنگی و هارمونی در پوشش داشته باشیم.

چقدر لباس دارم ؟ لباس هایی که نپوشیدم  و فراموش کردم ؟

ما همیشه مشکل لباس داریم بخاطر اینکه ذات ما تکرار پذیر نیست .پس اولین گام برای حل این مشکل اینه که وارد کمد لباس بشیم و موجودی لباس داخل کمد را برسی کنیم. خیلی وقتها ما نمیدونیم چقدر لباس داریم و فراموش میکنیم داخل کمد لباسمون چه خبره ؟

ویترین کمد خیلی مهمه !

همه ما عادت داریم بهترین لباس هایی که داریم  رو مثل مغاره تو ویترین بزاریم و لباس های دیگه ای که کمتر می پوشیم رو به انبار بفرستیم. این کار یکسری مشکل ایجاد میکنه:

1- ویترین لباس ها تکراری میشه

2- خرید لباس های جدید واجب میشه

3- انبار باید بزرگتر بشه تا همه لباس هایی که مونده بره انبار

4- کلی هزینه رو دستمون میمونه که هزینه انبار داری هم بهش اضافه میشه

معمولا ما سه موقعیت در روز رو تجربه میکنیم، و باید لباس مناسب براش ست کنیم. برای این کار در ابتدا لازمه که کمد لباس بهمراه لباس های داخلش رو طبقه بندی کنیم.

1- منزل

2- مناسبت های اجتماعی و جامعه

3- محل کار

موقعیت منزل: مدل لباس – راحتی لباس – جنس لباس – رنگ لباس – هماهنگی لباس

بعضی وقتا میشه که یک لباس رو میتونیم بخاطر راحتی و حس خوبی که داریم بهش تو چند جای مختلف بپوشیم، مثل شلوار یا تی شرتی که بیرون پوشیدیم و موقع رسیدن به منزل تا قبل خواب به تن داریمش.

موقعیت مناسبت های اجتماعی و جامعه: عوامل زیادی بر این ست کردن لباس در این موقعیت تاثیر دارند که می توان هنجار های اجتماعی ، نوع میهمانی و تم اون میهمانی که تعیین شده، نوع جشن و یا مراسم ( اداری – رسمی – خودمانی و … )

موقعیت کار : بطور معمول هر شرکت یا محیط اداری، قوانینی برای پوشش خود ارائه میدهند که آن هم مشخص می باشد. که معمولا توسط مدیر هنری و یا ندیر تبلیغات آن مجموعه تعیین میگردد.

بطور کلی افرادی که درست قبل از دعوت شدن به یک مراسم، به خرید لباس میرن و در عین حال عالی و شیک پوش به‌نظر می‌رسند، انگشت‌شمار هستند.

همیشه آمار کمد لباس خود را داشته باشید  و از خودتون سوال کنید” آیا من برای راسم عروسی،ختم، مصاحبه‌ی کاری، مناسبت‌های رسمی، جشن تولد، فارغ‌التحصیلی و سالگرد و هزارتا مراسم دیگه لباس مناسب و آراسته دارم ؟

این نکته رو هم فراموش نکنیم که در طول سال همه ی مراسم ها تکرا پذیری ندارند ، مثل ختم ! ولی شما به‌ عنوان یک فرد بالغ حتما باید انتظار داشته باشید که در طول یک سال، به حداقل دو تا سه مورد اشاره شده دعوت می شید.

سوال: آیا برای تمام این مراسم‌ها لباس مناسب دارید؟ اگر جواب نه هستش پس سریع،  نوع لباس‌هایی که نیاز دارید را مشخص کنید و برای خرید آنها دست به‌کار شوید.

چی بپوشم؟ که شیک پوش باشیم؟

در هر صورت، همونطوری که گفتم مهم مرتب و آراسته بودنه و این پوشش تمیز و آراسته ما رو شیک پوش میکنه. در لباس پوشیدن ترکیب رنگهای درست و متناسب رو استفاده کنید که در مرتب بودن خیلی موثره. هرچی رنگهای ناهمخوان و بی ربط بیشتری رو استفاده کنید نامنظم تر به نظر میرسه. اینکه لباس سایز خودتون رو بپوشین هم خیلی به شیک پوش بودنتون کمک میکنه. لباس خیلی گشاد یا خیلی تنگ، برای هیچ کسی مناسب نیست. رعایت هارمونی در پوشش هم خیلی مهم هستش.

تمیز بودن هم یکی دیگه از مسائلی هست که درشیک پوش بودن شما نقش زیادی داره. اینکه مثلا لباستون خاکی نباشه و یا از لباسهای رنگ و رو رفته برای مهمونی استفاده نکنین.

برای هر موقعیتی قواعد و اصول معینی وجود دارد. اگر همیشه حواس‌تون به موقعیت باشه، می‌تونید بهترین لباس‌ها را انتخاب کنید.

چند نکته طلایی در پوشش :

همیشه لباسی بپوشید که کاملا اندازه‌ی بدن‌تان است. پوشیدن لباس‌های آزاد حس خوبی دارد، ولی اگر سایز شلوار شما ۳۶ است و سایز ۳۸ بخرید، شلخته به ‌نظر می‌رسید. اکثر مردم در انتخاب لباسی که مناسب جثه‌‌ی آنها باشد، دچار سردرگمی می‌شوند. هوشمندانه و با‌ دقت انتخاب کنید؛ لباس‌ باید درست هم‌سایز خودتان باشد.


1- لباس‌هایی برای پوشیدن انتخاب کنید که در آنها احساس راحتی می‌کنید!

متونم بگم طلایی ترین نکته تو پوشش احساس راحتی خود شماست. شما همیشه باید جوری بپوشید که اول از نظر خودتون شیک پوش باشید. این نکته باعث از بین رفتن اعتماد به نفش ما میشه و لذت خوش پوشی و آراستگی رو از شما میگیره. لباسی بپوشید که از آن لذت ببرید و اون را دوست داشته باشید. من  در بالا اشاره کردم که وقتی از قبل آماده موقعیت هاتون باشید می تونید لباس مناسب اون موقعیت رو تهیه کنید و بعد با خیال آسوده دنباس ست لباسی مناسب اون مهیمانی یا جشن و یا تولد و ختم برید.

نکته دیگه ای که مهمه اینه که لباس هاتون رو اصولی انتخاب کنید و با حدس و گمان نخرید و نپوشید.این کار در خرید کمک زیادی در صرفه جویی و پسنداز پولتون میکنه. مثلا برای مهمانی شامی که هفته‌ی آینده پیش رو دارید به دنبال لباس باشید، یا برای کفشی که هر روز در محل کار باید بپوشید، هزینه کنید. برای میهمانی ای که مطمئن نیستید میرید هزینه نکنید و یا دغدغه ست لباس نداشته باشید.

2- لباس رسمی یا غیر رسمی ؟

لباس های رسمی لباسهایی هستن که مناسب مراسم های رسمی ان و راحت نیستن. لباسهایی هستن که توشون به قولی باید عین عصا بمونیم و نمیشه زیاد باهاشون ورج و وورجه کرد. برای آقایون معمولا کت و شلوار هست و برای خانومها معمولا پیراهن های بلند، کت و دامن یا کت و شلواره. این لباسها مناسب مهمونی های خودمونی و یا بیرون رفتن ههای معمولی نیست و چون راحت نیستن.لباس های غیر رسمی هم اونایی هستن که توی مهمونی های خودمونی و رفت و آمد های دوستانه یا  برای بیرون رفتن های معمولی میپوشیم.

 

4- از دیگران و دوستان نظرشون رو در مورد ست لباس خودتون بپرسید

هر چه قدر هم در اینترنت جست‌وجو کنید قطعا به شما نمیگه که لباسی تن‌ کردید به شما میاد یا نه!

کلا همه بدن ها با هم فرق دارند، لباسی که به شما میاد شاید تو تن من زشت باشه و برعکس !!

بهترین راه برای داشتن یک انتخاب مناسب اینه که فردی خوش‌لباس و قابل اعتماد (که نظر واقعی‌اش رو به شما بگه) برای خرید همراه خود ببرید. اگر نمی‌تونید کسی را پیدا کنید که در این زمینه شما را راهنمایی کنه، می‌تونید نظر فروشنده‌ رو بپرسید.

و همچنین می‌تونید از سایت‌های اینترنتی فعال در این حوزه نیز کمک بگیرید.

مثل سایت فشن ایران ما که تحولات عظیمی رو تو صنعت مد میخواد رقم بزنه  :دی

به لباس پوشیدن همه توجه کنید. اگر به دنبال لباسی برای محیط کار هستید می‌تونید مثل پوشش مدیر و همکاران‌تان لباس‌های خود را انتخاب کنید.اینکه بدونید چه لباسی را کی و کجا بپوشید هم به تجربه نیاز داره. از تجربیات دیگران استفاده کنید و نظرشون رو در این مورد بپرسید.

 

 

5- وب‌سایت‌های مد را دنبال کنید و از آنها الهام بگیرید

با پیگیری کردن وب سایت های مد میتونید مبانی مد و فشن و ست لباس رو یادبگیریدو بعد میتونید برید سراغ جزئیات کمد لباستون. سایت‌ها و نشریات تخصصی زیادی برای خانم‌ها و آقایان وجود داره که با دنبال کردن آنها می‌تونید لباس پوشیدن‌تان را به‌روز کنید و خوش پوش و تو چشم باشد. البته به ‌روز بودن بخشی از فرآیند خوش‌تیپی و شیک‌پوشی هستش،  اما باید به مدل و نوع لباسی که می‌پوشید دقت کنید و مد مناسب با شخصیت‌تان را بشناسید. سایت‌های مختلف سبک‌های مخصوص به خودشون دارند. بنابراین باید به دنبال سایت‌هایی بگردید که با سلیقه‌ی شما هم‌خونی و سازگاری داشته باشند.

یادتون باشه که هیچ وقت در مد و فشن افراط نکنید، چرا که شیک‌پوشی محدود به یک مدل خاص نیست. لباس‌های شما باید بازتاب سلیقه‌ی شخصی تون باشه و لباس و مد شما باید همیشه یک حس نو و تازه ای به شما بده. از این نترسید که مورد تأیید دیگران نباشید. مهم اینه که لباس به شما بیاد، خودتون تیپ و پوشش خودتون رو دوست داشته باشید و احساس خوبی دربارش داشته باشید.

با تشکر محمد غفاری

4 نظرات
 1. استایل آپ می گوید

  عالی بود موفق باشید

  1. mohamadghafaari می گوید

   تشکر میکنم بایت دیدگاه شما

  2. mohamadghafaari می گوید

   تشکر ، سلامت باشید

 2. […] منبع: وب سایت فشنیر […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.