https://fashionir.com
مد و فشن ایران

برای تبدیل شدن به یک طراح مد و لباس، باید چقدر مطالعه کنم؟

برای اینکه یک طراح مد شوم چکار کنم؟

طراح مد و لباس ،معمولاً یکی از مواردی که جوانان وکلا نسل جدید ما با آن درگیر هستند علاقه خود به دنیای مد و فشن ایران و جهان می باشد و هر کسی به طریقی سعی در به روز نگه داشتن مد و استایل خود دارد، اما نکته اینجاست که با توجه به جو حاکم در ایران و قدرت بعضی از مسیر های فکری خاص می شود به این امر دست پیدا کرد؟! جواب ساده است، بلی !

اجازه بدید با یک مثال بهتر شرح دهم، فرض کنید شما رانندگی بلد نیستید و در حقیقت برای شما هیچ فرقی نمیکند چه ماشینی به شما بدهند (منظور بنده از رانندگی فقط حرکت ماشین نیست) شما از پس آن بر نمی آیید، مد هم به همین صورت می باشد.

شما باید اصول طراحی مد را بدانید، تا وقتی قوانین دست و پا گیر، تفکر های قدرتمند خاص و غیره جلوی راه شما قرار گرفت بتوانید به راه خود ادامه دهید و به صورت حرفه ای کار مد و فشن را انجام دهید.

زرق و برق شهرت، دیده شدن، دنبال زیبایی و عمل های زیبایی رفتن شما را طراح مد نمی کند، شما باید همانند یک فرد دانشگاهی تلاش کنید تا بتوانید، پله های موفقیت را تک تک سپری کنید. توهین نباشه البته، با مد و فشن ایران همراه باشید.

طراح مد و لباس
طراح مد و لباس

آیا عشق به طراحی لباس برای تبدیل شدن به یک طراح خوب کافی است؟

امروزه طراحی مد بسیار رقابتی شده است. اگر می خواهید در این صنعت شغل و جایگاهی برای خود دست و پا کنید، باید به سختی تلاش کنید و در پس ذهن خود داشته باشید، برای اینکه یک طراح سطح بالا شوید باید چندین مهارت دیگر را نیز در خود توسعه دهید.

این فقط مربوط به گرفتن مدرک لیسانس و یا بالاتر در طراحی مد نیست، بلکه در مورد هنرهای تجسمی، طراحی عمومی و حتی دانش طراحی گرافیک نیز می باشد. یعنی اگر واقعاً می خواهید بهترین باشید.

 

طراحی مد و لباس

یک شروع زودهنگام همیشه عالی می تواند باشد، از دبیرستان برای مطالعات درباره مد و فشن خود را آماده کنید

همیشه خوب است که قبل از موعد مقرر برای برآورده کردن شرایط ورود به دانشگاه مد آماده شوید، به همین دلیل است که انجام برخی دوره های مرتبط با تحصیلات در دبیرستان می تواند به شما کمک کند. در اینجا چند مرحله کلیدی که می توانید انجام دهید را برای شما معرفی می کنیم

برای یادگیری چگونگی دوخت سریع، کلاس های خیاطی خانگی را طی کنید.

به تنهایی نقاشی و رنگ آمیزی کنید تا از چشم و رنگ خود استفاده کنید و از الگوهای آن استفاده کنید

یادگیری نرم افزار طراحی بصری مانند Photoshop، CorelDraw، Xara، Serif Drawplus

درباره هنر و طراحی مد از وب سایت های همچن وب سایت ما، وبلاگ ها، کتاب ها، مجلات مطالعه آزاد داشته باشید.

طراحی مد و لباس

4 راهنمایی خوب برای پیشرفت اساسی در کار طراحی مد

 • یک مدرک در سبک کلاسیک می تواند شما را کامل کند.

اگر می خواهید همانند یک طراح مد در سطح حرفه ای باشید، پس باید همانند او نیز زندگی کنید، باید با اصول اولیه کار آشنا باشید. انجام مطالعات کارشناسی در طراحی مد به شما کمک می کند همه چیز را در مورد تاریخچه طراحی مد، برش پارچه های لباس، پارچه شناسی، طراحی و نقاشی لباس، رویدادهای مد و فشن یا مدیریت خانه مد درک کنید.

 • با یک دوره در هنرهای تجسمی نمای وسیع تری از مد کسب کنید.

مطالب و مقالات مرتبط

امروزه بیشتر طراحان مد دوره های هنرهای تجسمی را شرکت میکنند. برخی از این برنامه های مطالعاتی بر ترکیب تئوری ها و شیوه های نقاشی، نقاشی و عکاسی، ایده آل برای یک طراح مد و لباس برنامه ریزی شده اند.

ایجاد آثار هنرهای تجسمی و درست درک کردن آن ها نیاز به یک شناخت اولیه از اصول و مبانی هنرهای تجسمی دارد. همین دلیل این مبانی را می توان به الفبا و قواعد درک زبان و ابداع در هنرهای تجسمی و بصری تعبیر کرد. آشنا شدن با مبانی هنرهای تجسمی می تواند تا حد زیادی در درک کردن جهان بصری موثر باشد.

طراحی مد و لباس

آنچه در روزگار ما در قالب هنرهای تجسمی جای می گیرد عبارت است از: عکاسی، گرافیک، نقاشی، طراحی و مجسمه سازی. به طور کلی می توان گفت همه هنرهایی که به صورت بصری ارائه یا دیده می شوند و با تصویر سروکار دارند، اصول و مبانی مشترکی دارند که «مبانی هنرهای تجسمی» یا «مبانی هنرهای بصری» نامیده می شوند.

تکنیک هایی مانند کلاژ، عکاسی حرفه ای یا تصویربرداری دیجیتال و نحوه استفاده و تفسیر عناصر مختلف طراحی را بیاموزید.

 • گذشته، حال و آینده مد در دوره های تاریخ هنر

مد هنر است. هنر پوشیدنی بنابراین، درک تاریخ هنر برای درک تاریخ مد بسیار مهم است. دوره های فلسفه هنر همچنین می تواند ابزارهای خوبی برای بیان ایده های شما و قرار دادن آنها در متن مناسب ارائه دهد.

 • دانش مد خود را با دانش گرافیک طراحی کنید

امروزه، گرافیک در همه جا دیده می شود، حتی در مد. قیچی و کاغذ و … به تنهایی برای طراحی مد کافی نیست، در حالی که لازم نیست لیسانس سه ساله در زمینه طراحی یا طراحی گرافیک را دنبال کنید، باید برخی از بینش هایی را که این مناطق مطالعه ارائه می دهند بدست آورید.

به عنوان مثال، دوره های کوتاه در طراحی به شما می آموزد که روش های مختلفی را برای ساختن یک محصول با کیفیت بالا و زیبایی شناسی کشف کنید و به شما در تسلط تکنیک ها برای نمایش گرافیکی فضاها و سطوح، طراحی محصول و تحقیقات طراحی کمک می کنید.

طراحی مد و لباس

3 مرحله اصلی برای یک حرفه موفق در طراحی مد

الف. دایره روابط خود را گسترش دهید

در اسرع وقت با افراد در این صنعت آشنا شوید، ترجیحاً در حالی که هنوز دانشجوی طراحی مد هستید. چشمان خود را برای کارآموزی بدون حقوق و دستمزد باز نگه دارید. تهیه یک شغل به توصیه بسیار آسانتر از تلاش برای متقاعد کردن دیگران است که شما آنچه را که در اختیار شماست است.

ب. دورنما و هدف خود را در صنعت مد پیدا کنید

اکثر مردم نمی توانند همه کارها را انجام دهند. به همین دلیل باید تصمیم بگیرید که کدام شاخه مد بیشتر با شما صحبت می کند. بدانید که آیا شما ترجیح می دهید در حوزه مردان، زنان یا کودکان به طراحی مد بپردازید و یا طراحی لباس ورزشی، طراحی لوازم جانبی یا بیشتر به سمت کسب و کار مد متمایل شوید.

در اینجا برخی از محبوب ترین مشاغل فارغ التحصیلان مد، جدا از کار یک طراح انجام می شود:

بازرگانی

مدیر برند

مشاور مد

روزنامه نگار مد

ج. طرز تفکر مبتنی بر مشاغل را توسعه دهید

ممکن است مد هنر باشد، اما این یک تجارت نیز محسوب می شود. بیشتر طراحان مشهور مد اعتراف می کنند که برای موفقیت مهارت کسب و کار را لازم دارند. برای پیشرفت بیشتر در حرفه خود، باید یک مدرک کارشناسی ارشد در تجارت و مدیریت را در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا نحوه کسب و کار موفق را بفهمید و راه هایی را برای تبلیغ برند خود پیدا کنید و آن را از خود بی نظیر کنید.

2 نظرات
 1. زهرا خاکپور می گوید

  سلام وقت شما بخیر ، مرسی بابت مطالب خوبتون. یه سوالی داشتم شما کلاس و آموزشگاهی سراغ دارید معرفی کنید ؟؟؟ من دنبال کلاس های اموزشی حرفه ای میگردم ولی خب هر کی یه حرفی میزنه. ممنون میشم کمک کنید🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  1. محمد غفاری می گوید

   سلام و تشکر. در حال حاضر راستش نه در حال بررسی هستیم و اگر خدا بخواد یه گزارش ویژه از کلاس های تهران و شهرستان ارائه میدیم در آینده ای نزدیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.