https://fashionir.com
مد و فشن ایران

Vivienne Westwood ویوین وست وود

Vivienne Westwood

ویوین وست وود

سبك پانك در مد و فشن

در این مقاله از سایت فشنیر مطلبی در مورد انسان های تاثیرگذار در دنیای مد و فشن  خانمVivienne Westwood ویوین وست وود می توان به  جرات می توان گفت مادر استایل و سبک پانک PUNK می باشند، از جمله فعالیت هایی که تیم فشنیر در دستور کار دارد معرفی بزرگان مد و فشن در دنیا می باشد که در این بخش بهVivienne Westwood ویوین وست وود می پردازیم.

ايشون مادر پانك در فشن هستن،Vivienne Westwood ویوین وست وود، طراحى كه استايل و شخصيت خودش يك سبك در پانک می باشد.

 “Vivienne Westwood” (ویوین وستوود)
Vivienne Westwood ویوین وست وود

در دنیای مد افراد بزرگی از جمله طراحان، مدل ها، سردبیران هنری مد، تصویر سازان، عکاسان تخصصی مد و فشن و … برای پیشرفت و ارتقای سطح تاثیر داشته اند و ممکن است نام برند ها و افراد مشهور و معروفی را در این حرفه بدانیم، اما بهتر می باشد که در باره زندگی این بزرگان بیشتر بدانیم.

Vivienne Westwood ویوین وست وود که در اصل ویوین ایزابل سوایر می باشد در ۸ آوریل ۱۹۴۱ در دربی شایر انگلستان متولد شده و در خانواده ای کاملا معمولی با پدری خراز و مادری که در کارخانه ریسندگی کار میکرد بزرگ شده.

Dame-Vivienne-Westwood-1
Vivienne-Westwood

ویوین وست وود یکی از طراحان سنت شکن در دنیای مد محسوب میشود و در اواخر دهه هفتاد سبک پانک را وارد دنیای مد نمود و شهرت فراوانی را کسب نمود و بعد ها یک برند با نام خود تاسیس کرد.

زندگی شخصی

در ابتدای دهه شصت میلادی با فردی بنام دِرک وست وود ازدواج کرد و صاحب یک فرزند پسر بنام بن گردید و سپس به عنوان معلم مشغول به کار شد و پس از چند وقت از همسر خود جدا و با فردی بنام ملکوم مک لارن که یک دانشجوی هنر ازدواج نموده و صاحب فرزندی بنام جوزف شد. در سال ۱۹۹۳  حدودا ده سال پس از ازدواج دوم خود ، از همسر دوم هم جدا شده و با آندریاس کرونتالر که به مدت ۲۵ سال شاگردش بود ازدواج کرد. آندریاس همکار او نیز شد و تا به امروز در جنوب لندن زندگی میکنند.

“Vivienne Westwood” (ویوین وستوود)
Vivienne Westwood ویوین وست وود

زندگی حرفه ای

ملکوم مک لارن الهام بخش خانم وست وود در سبک پانک استایل بود و خانم وست وود که مشغول ساخت جواهرات خاص و تدریس در این حوزه مشغول بود توسط همسرش به دنیای هنر و آزادی های خلاقانه وارد شد.

در جایی در مورد ملکوم (همسرش) گفته بود؛ ملکوم فردی بود که در های زیادی را به روی من گشود، او هر چیزی که می خواستم را می دانست.

در سال ۱۹۷۱ در لندن ملکوم بوتیکی تاسیس کرد و در آنجا لباس هایی که خود طراحی کرده بود را بفروش می رساند و نا وجود تغییرات فراوان نام، آنجا مرکزی مهم از لحاظ مد و لباس پانک بود و سپس ملکوم یک گروه موسیقی تشکیل داد که هویت اصلی آن گروه طرح های خانم وست وود در لباس مشخص می کرد.

المان های فراوانی در طرح ها دیده می شد، به عنوان مثال سنجاق قفلی، تیغ، زنجیر و زیورآلات دارای اسپایک و آرایش های غلیظ و نامتعارف، موهایی با مدل ها و رنگ های فانتزی و غیر طبیعی و . . .

عمده المان های استفاده شده در طرح ها از المان های سنتی اسکاتلندی مانند پارچه های پشمی شطرنجی گرفته شده است در میان این المان های غیر طبیعی برخی از برش های قرون ۱۷ و ۱۸ نیز دیده میشود.

“Vivienne Westwood” (ویوین وستوود)
Vivienne Westwood ویوین وست وود

با کم شدن جنبش پانک کار برای وست وود سخت شده بود و شهرت بدست آمده با سبک پانک رو به افول بود، وی پس از همکاری با گروه موسیقی ملکوم مک لارن، ویوین وست وود با طراحی کالکشن دزدان دریایی  به مسیری کاملا جدید و بزرگ قدم نهاد.

طراحی های دزدان دریایی شامل پیراهن های کوتاه دهه هفتاد، پارچه های توری و ابریشمی و کت و دامن های پشمی دهه ی نود بود .

جسپر کنران طراح انگلیسی می گوید: ویویین انجام میدهد و باقی اورا دنبال میکنند.

Vivienne Westwood ویوین وست وود طراحی است که لباس هایش از طرز فکر و درون قلب و ذهنش سخن می گویند.

“Vivienne Westwood” (ویوین وستوود)
Vivienne Westwood ویوین وست وود

 

سنت شکنی و طراحی لباس هایی نا متعارف  و متضاد با عرف جامعه از جمله خصوصیات این طراح شجاع و نترس می باشد .

یکی دیگر از عوامل به شهرت رسیدن خانم Vivienne Westwood ویوین وست وود ظاهری شبیه به مارگارت تاچر در جلد مجله ای انگلیسی بود، یعنی با کت و دامنی که مارگارت تاچر سفارش داده بود ولی هنوز دریافت نکرده بود را به تن کرد و عکس انداخت که باعث ناراحتی مارگارت تاچر شد.

“Vivienne Westwood” (ویوین وستوود)
Vivienne Westwood ویوین وست وود

 

افتخارات 

خانم Vivienne Westwood ویوین وست وود موفق شد در سال ۱۹۹۲ عنوان طراح سال انگلستان  و برنده جایزه OBE (بالاترین درجه امپراتوری بریتانیا) را کسب کند.

خانم وست وود به مدت سی سال حتی بعد از اینکه به شهرت و ثروت فراوانی رسید در یک آپارتمان کوچک در جنوب لندن زندگی می کرد و هر روز با دوچرخه به محل کار خود می رود.

 

در ادامه برخی از نمونه کار و طراحی های خانم Vivienne Westwood ویوین وست وود را مشاهده میکنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.