https://fashionir.com
مد و فشن ایران

آرایش تابستانی SUMMER MAKEUp

در این مقاله از فشنیر می خواهیم در مورد آرایش تابستانی SUMMER MAKEUp صحبت کنیم.

از مشکلاتی که همه خانم ها در فصل گرما دارند به هم خوردن آرایش بدلیل تعریق و گرما می باشد.

سوالی که مطرح می شود این است، برای داشتن یک آرایش مناسب و حفظ و نگهداری آن تا پایان روز در روز های گرم سال چه باید کرد؟

با توجه به گرمای هوا، مواقعی که ناچار به آرایش هستید و می دانید که تا ساعاتی دیگر این آرایش از بین میرود و یا پاک  می شود، چه باید کرد؟

summer mackups آرایش تابستانی
summer mackups آرایش تابستانی

آرایش تابستانی SUMMER MAKEUp

 

بخش اول : زیرسازی پوست قبل از آرایش

برای ماندگاری بیشتر آرایش می توانید از کرم پرایمر استفاده کنید، این کرم همانند یک عایق  بین پوست و آرایش می باشد و ماندگاری آرایش شما را بیشتر می کند.

این کرم اجازه نمی دهد که پوست چرب شده  و باعث تنفس و یک دست شدن آن می شود. با توجه به جذب چربی، این کرم رژگونه روی پوست می تواند ساعت های باقی ماند.

بخش دوم : از کرم پودر خشک استفاده کنید

در روز های گرم فصول مختلف از کرم پودر خشک استفاده کنید.اگر در طی روز تعریق زیادی دارید، کرم پودر می تواند خیلی بهتر از کرم پودر های مایع و چرب باشد و علت ان این است که در ساخت این کرم پودر ها از مواد مات و بدون جلا برای خشکی آن استفاده می کنند که چربی مازاد پوست را جذب می کند.

اگر تمایل داشتید می توانید از کرم های ضد آفتاب رنگی استفاده کنید، پس از جذب کرم ضد آفتاب به پوست، برای جلوگیری از عرق کردن، بهتر است تنها از پنکیک‌های خشک استفاده کنید و برحسب رنگ پوست، آرام آرام با پد یا ابر مخصوص آن، روی پوست گذاشته و بردارید .

بهتر است پد را روی پوست نمالید. پد را روی تمام نقاط پوست مثل بینی و گونه‌ها آرام آرام بگذارید تا پوست یکنواخت و یکرنگ شود. همچنین سعی کنید در این فصل از کرم پودرهای بسیار چرب و براق استفاده نکنید.

بخش سوم : پنکیک مات

پنکیک های مات بسیار مناسب برای فصول گرما می باشند زیرا براقی پوست ناشی از چربی آن را می گیرند. البته تمامی نقاط رو لزومی ندارد که با پنکیک بپوشانیم، نقاطی مانند پیشانی، بینی و چانه که چربی بیشتری دارد را از این پنکیک استفاده کنید.

برای تثبیت آرایش چشم هم می توان از پنکیک استفاده کرد، با این کار چربی پوست گرفته می‌شود و پوست آماده می‌شود تا سایه روی آن زده شود..

بخش چهارم : خط چشم ضدآب در فصول گرما

یکی دیگر از متد آرایش های تابستانی خط چشم ضد آب می باشد که همانند چسب به پوست می چسبد و پخش نمیشود و می توان گفت در هوای مرطوب و گرم، این نوع خط چشم جایگزین مناسبی برای مداد چشم است.

در تابستان خط چشم و سایه را فقط روی پلک بالا استفاده کنید . استفاده از خط چشم باعث می‌شود، سایه و چشم‌ها زیباتر به نظر برسد.

بخش پنجم : سایه چشم‌های ضدآفتاب

سایه پودری می تواند بهترین انتخاب برای زیباتر جلوه دادن چشم ها باشد. سعی کنید در تابستان سایه‌هایی را انتخاب کنید که براق و روشن هستند و سراغ رنگ‌های تیره نروید، بهتر آن است که سایه ها دارای مواد ضد آفتاب باشند.

به دلیل تعریق زیاد در فصول گرما، سعی کنید هر چند روز یکبار به چشمانتان استراحت بدهید. اصلا از هیچ پودری استفاده نکنید تا چشمان‌تان دچار حساسیت نشود.
سعی کنید به جای سایه‌های کرمی از سایه‌های پودری استفاده کنید چون سایه‌های کرمی معمولا حاوی کرم‌های نرم‌کننده هستند و دوام زیادی ندارند.

بخش ششم : ریمل ضدآب بزنید

با زدن ریملی با فرمول ضد آب از ریخته شدن ریمل جلوگیری کنید. این کار باعث ماندگاری طولانی‌تر ریمل می‌شود. به خاطر داشته باشید ریمل اگر دو بار روی مژه‌های پودری زده شده باشد، ماندگاری آن بسیار طولانی‌تر خواهد شد.
رژ گونه کرمی نزنید
اگر پوست خیلی چرب دارید از رژ گونه خشک استفاده کنید و اگر پوست خشک یا معمولی دارید از رژگونه پودری استفاده کنید. از رژگونه‌های کرمی که حاوی کرم نرم کننده هستند استفاده نکنید زیرا در گرمای هوا سرازیر و پخش می‌شوند.

بخش هفتم : خط لب بزنید

هر رژ لب با هر ویژگی و مارکی در صورتی روی لب پایدار خواهد ماند که قبل از آن روی لب‌ها، خط لب کشیده شود. خط لب، مرزی روی لب مشخص می‌کند که رنگ رژلب از آن بیرون نمی‌زند و پخش و پاک نمی‌شود. سعی کنید از خط لب همرنگ با رنگ طبیعی لب‌هایتان استفاده کنید.
خط لب را قبل از رژ لب بزنید به این ترتیب که خطی دور لب‌ها بکشید سپس روی لب‌ها را نیز کمی خط لب بکشید و بعد رژ لب یا برق لب بزنید. برای زدن رژ لب و ماندگاری بیشتر آن بهتر است هنگام پنکیک زدن، لب‌ها را نیز با پودر پنکیک همرنگ پوست درآورید و سپس از یک مداد لب نه چندان چرب که زود پاک شود و نه چندان خشک که باعث ترک ترک شدن لب شود استفاده کنید. پس از کشیدن دور لب، خوب رنگ مداد را روی لب‌ها پخش و سپس از رژ لب که بهتر است از نوع مات و خشک باشد استفاده کنید. این خط لب شماست که روی پنکیک باعث دوام و ماندگاری بیشتر رژ روی لب‌ها خواهد شد و حتی اگر رژ لب شما از نوع براق یا چرب باشد و کم کم پاک شود اما رنگ لب شما به خاطر مداد لب، بیرنگ و پاک نخواهد شد.

بخش هشتم : لب‌ها را مرطوب نگه دارید

در تابستان بهتر است به جای استفاده از انواع رژها از برق لب و لیپ‌استیک چرب استفاده کنید و اجازه ندهید هیچ گاه لب‌ها خشک شوند.
علاوه بر این در روزهای گرم تابستان، رنگ رژلب نیز به سمت رنگ‌های شاد می‌رود. به طور کلی رنگ سایه، رژگونه و رژلب بهتر است روشن انتخاب شود.

بخش نهم : ابرو را روشن کنید

گریمورهای حرفه‌ای معتقدند اگر در فصل تابستان ابرو روشن‌تر باشد، صورت زیباتر به نظر خواهد رسید. این یک تکنیک هنرمندانه برای زیباتر شدن است. البته چنانچه از مداد یا سایه ابرو برای فرم دادن به ابرو استفاده می‌کنید از رنگ قهوه‌ای روشن برای این کار به کار برید.
در تابستان برای فرم دادن به ابرو از مداد ابروی کاملا خشک یا سایه ابرو استفاده کنید. استفاده از مداد چرب در هوای گرما باعث رنگی شدن اطراف ابروها می‌شود و آنها را مصنوعی نشان خواهد داد.

summer mackups آرایش تابستانی
SUMMER MAKEUp آرایش تابستانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.