https://fashionir.com
مد و فشن ایران

جف آبرامز (jeff abrams)

چگونه کسی که با مد بیگانه بود یک برند سبک زندگی جهانی ایجاد کرد؟

جف آبرامز (jeff abrams) که فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه کالیفرنیاست، دراین‌باره می‌گوید: «من این کار را در سال ۲۰۱۸ بدون هیچ‌گونه پیش‌زمینه فنی در مد شروع کردم. درواقع دهه سوم زندگی‌ام بود و من در سفری به اروپا بودم که به ذهنم رسید مجموعه رایلز را طراحی کنم. من برندی را تصور کردم که زیبایی‌های خارج از آمریکا را با سبک زندگی کالیفرنیای جنوبی ترکیب کند.

جف آبرامز (jeff abrams) سابقه‌ای در مد نداشت. اما این موضوع او را از دنبال کردن علایقش که به آن‌ها عشق می‌ورزید، دلسرد نکرد. همه‌چیز از سال ۲۰۰۸ با یک کلاه‌سیاه و واژه‌ی Rails که روی آن دوخته‌شده بود شروع شد. امروزه رایلز یک برند سبک زندگی جهانی برای مردان، زنان و کودکان شده است که در بیش از پنجاه کشور، بیش از پانزده هزار خرده فروش به فروش محصولات آن مبادرت می ورزند و تا به امروز بیش از ۳۵۰ میلیون دلارفروش داشته‌اند.

چگونه کسی که با مد بیگانه بود یک برند سبک زندگی جهانی ایجاد کرد؟

جف آبرامز (jeff abrams) که فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه کالیفرنیاست، دراین‌باره می‌گوید: «من این کار را در سال ۲۰۱۸ بدون هیچ‌گونه پیش‌زمینه فنی در مد شروع کردم. درواقع دهه سوم زندگی‌ام بود و من در سفری به اروپا بودم که به ذهنم رسید مجموعه رایلز را طراحی کنم. من برندی را تصور کردم که زیبایی‌های خارج از آمریکا را با سبک زندگی کالیفرنیای جنوبی ترکیب کند. من هیچ تجربه قبلی در صنعت مد نداشتم.

jeff abrams
jeff abrams

خانواده‌ام هم در این کار سابقه‌ای نداشتند؛ بنابراین باید خودم همه‌چیز را شروع می‌کردم. وقتی از جریان طراحی یک مجموعه مطلع شدم و در مورد آن اطلاعاتی کسب کردم به دنبال راهی گشتم تا بتوانم عنوان برند خود را به‌سرعت مطرح کنم. به همین منظور روی کلاه‌سیاهی واژه رایلز را دوختم و بدون اطلاع قبلی وارد فروشگاه فرد سگال شدم. آن کلاه به‌سرعت فروش رفت؛ ولی من می‌دانستم که این اول راه است و نباید دل‌خوش باشم.

مجموعه من با یک تولید محدود که هم زنانه بود و هم مردانه آغاز به کارکرد. من به‌سرعت به تولید پیراهن روی آوردم. یکپارچه لوکس شبیه پارچه کشمیری تولید کردم که در بازار منحصربه‌فرد بود و مانندش وجود نداشت. با این کار جذب فروشگاه‌های خرده‌فروشی شدیم؛ درحالی‌که هنوز زیرساخت‌های محکمی نداشتیم.»

جف آبرامز (jeff abrams) ادامه می‌دهد:

«به نظرم این ویژگی صنعت من بود که در یکجا ساکن نمانم و سیروسفر را آغاز کنم. چیزی که من در تجربه‌ صنعتی کم داشتم از طریق پشتکار به دست آمد.

 

جف آبرامز (jeff abrams)
جف آبرامز (jeff abrams)

 

من همیشه تعادل رابین کاره‌ای آسان و در دسترس و کدرهایی که سنت را مدنظر قرار می‌دهند، حفظ می‌کنم. علاوه بر این هرگز اجازه ندادم که چیزی مرا متوقف و رام کند. از اولین مراحل ساخت برند، در حال آزمایش و خطا بودم. سعی کردم در تمام نقاط ایالات‌متحده و در همه فروشگاه‌ها برندم را ارائه کنم. بعد به لس‌آنجلس برگشتم  و همین فعالیت‌ها را در زمینه صنعت و تجارت مد با مراجعه به کارخانه‌ها و تأمین‌کنندگان مواد اولیه انجام دادم.»

رایلز با یک سرمایه‌گذاری شخصی نسبتاً متعادل شروع به کارکرد. او می‌گوید: «من با ۵۰۰۰ دلار شروع کردم که از طریق انجام کاره‌ای مختلف و مشاغل گوناگون این پول را پس‌انداز کرده بودم. در همان آپارتمانم هم کار می‌کردم. ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می‌شدم، تا ساعت ۱ بعدازظهر روی سهام معاملاتی کار می‌کردم، سپس به مرکز شهر می‌رفتم تا در زمینه تولید لباس فعالیت کنم. چند کلاه و لباس می‌خریدم و می‌فروختم و از این طریق درآمدی کسب می‌کردم.

در طی این ده سال هرگز پولی قرض نکرده‌ایم.» آبرامز در مورد راز این کار گفت: «ما رشد خود را از طریق سرمایه‌گذاری منظم روی محصول و توزیع حفظ کرده‌ایم و کار خود را بدون قربانی کردن کیفیت به بهترین نحو حفظ کرده‌ایم.»

جف آبرامز (jeff abrams)
جف آبرامز (jeff abrams)

یک نکته مهم در موفقیت جف آبرامز (jeff abrams)

آبرامز موفقیت اولیه خود را به افراد مشهور ربط می‌دهد و می‌گوید: «یکی از عوامل مهم در موفقیت اولیه رایلز، شهرت ناگهانی است که در همان آغاز کار کسب کرد. به‌سرعت افراد مشهوری مثل کیت ماس، گیزل بانچن، جسیکا آلبا، متیو مک کانگهی و لئوناردو دی کاپریو به برند ما مرتبط شدند و این مسئله برای توفیق برند ما در بازار فوق‌العاده مفید بود؛ اما این افراد مشهور خودشان از محصولات ما استفاده کردند و ما هیچ‌وقت به کسی پول ندادیم تا برایمان تبلیغ کند.

در عوض آن‌ها چون واقع عاشق محصولات ما هستند آن را می‌پوشند و به همین دلیل هم مشتری‌ها به ما اعتماد دارند.»

ترجمه و تالیف مد و فشن ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.