https://fashionir.com
مد و فشن ایران

آموزش تصویری طراحی لباس شب ساده

چطور یک لباس شب طراحی کنیم ؟

اصول اولیه طراحی لباس را به شما یاد دادیم . برای نتیجه بهتر باید ابتدا طراحی اندام را یاد بگیرید( لینک شود به آموزش طراحی مد و لباس به زبان ساده) سپس طراحی لباسی که در ذهنتان است را روی مانکن پیاده کنید

طراحی لباس شب ساده : اصول اولیه طراحی لباس را به شما یاد دادیم . برای نتیجه بهتر باید ابتدا طراحی اندام را یاد بگیرید( لینک شود به آموزش طراحی مد و لباس به زبان ساده) سپس طراحی لباسی که در ذهنتان است را روی مانکن پیاده کنید البته عکسهای این آموزش روی مانکن اجرا نشده اما ما از شما میخواهیم روی اندامی که خودتان کشیده اید طراحی کنید. ما در مد و فشن ایران در تلاش هستیم تا آموزش های ساده و کاربردی برای شما ارائه دهیم، در ادامه با ما همراه باشید.

به نظر شما طراحی مد چیست ؟

طراحی لباس شامل تمام قسمتهای لباس از جمله یقه و آستین و دامن میشود و برای اینکه خوب طراحی کنید باید خوب ببینید به چین و شکن دامن، ایستایی یقه، چین و چروک آستین و جزئیات دقت کنید. عکسها و مجلات لباس را خوب نگاه کنید.

قرار شده لباس شب یک خانوم زیبا برای مهمانی بزرگی در شهر را طراحی کنیم،  هدف این است چشمان مهمانان دیگر به این خانم خیره شود!

پیراهنی  دکلته که در قسمت سینه چین میخورد و با گلی تزیین میشود و دستکشهای بلند کلاسیک که ظاهر خانوم زیبا را فریبنده  میکند. برای شروع باید بتوانیم مدل لباسی که در سر داریم به طور دقیق و واضح روی کاغذ بیاوریم.

در این بخش به شما میگوییم چطور میتوان این لباس را طراحی کرد.

آموزش تصویری طراحی لباس شب ساده

می توانید یک مانکن ساده همانطور که به  شما یاد داده بودیم بکشید یا کمی پیچیده مانند عکس نقاشی کنید.

ابتدا یک بیضی به عنوان سر بکشید. با کشیدن یک خط عمودی در مرکز بیضی آن را به دو بخش چپ و راست تقسیم کنید. بیضی را به دو نیمه بالا و پایین با یک خط افقی تقسیم کنید این خط محل قرار گیری چشم هاست. خط مو در بالای بیضی و خط ابرو و دهان را مشخص کنید.

زیر گردن خط منحنی بکشید. گردن و ستون فقرات شکل میگیرد. دو مستطیل برای قسمت های سینه و ران بکشید. توجه کنید در این فیگور کمر اریب است به طوری که سینه و باسن در امتداد هم قرار ندارند پس به طرز قرارگیری مستطیلها توجه کنید. بین دو مستطیل یک خط به عنوان کمر بکشید. دست و پاها را به شکل استوانه های منحنی بکشید.در قسمت شانه و بازو بیضی بکشید. یک بیضی طولانی برای دست چپ و دو مثلث برای دست راست بکشید . لوزی هایی برای قسمت کفش بکشید.

طراحی لباس شب ساده
طراحی لباس شب ساده

دو بیضی کوچک برای گوش بکشید. در خط رویش مو خطوط منحنی بکشید. حرف U را برای فک طراحی کنید.. با خطوط منحنی خط گردن و شانه و بازو ها را طراحی کنید(به عکس دقت کنید با خطوط قرمز مشخص شده)

لباس را طراحی کنید. خطوط لباس باید به صورت نرم و منحنی و با فاصله از بدن طراحی شود تا حجم بدن کاملا مشخص شود.

طراحی لباس شب ساده
طراحی لباس شب ساده

در قسمت صورت چشم ها و ابرو ها را طراحی کنید. دو خط منحنی برای ابروها و دو بیضی کوچک برای چشم ها ( ما قبلا طراحی صورت مانکن را آموزش داده ایم) بینی و دهان را طراحی کنید. با خطوط طولانی موج دار مو  را طراحی کنید برای زیباتر شدن یک دسته مو را روی صورت بیاورید. چانه را با خطوط ظریف و استخوان ترقوه را طراحی کنید.

یقه دکلته را مطابق با شکل طراحی کنید ممکن است طرحی که در ذهن شماست متفاوت باشد همان را بکشید.

برای کشیدن جزییات بیشتر عکس بعدی را ببینید.

طراحی لباس شب ساده
طراحی لباس شب ساده

طرح کلی آماده است اکنون با کشیدن جزییات مانکن را کامل کنید. طراحی چشمها را تمام کنید. اگر فکر میکنید موها نیاز به موجی دیگر دارد آن را اضافه کنید. اضافه کردن یک خط کوچک مثل سایه به پایین لب آن را زیباتر میکند. برای گوشها گوشواره بکشید. از انگشتان تا بازو را دستکش بکشید برای اینکه طرح آن مشخص باشد باید چین و چروک ظریفی طراحی کنید مانند دستکش واقعی هرجا که دست خم می شود چین و چروک در آن قسمت بیشتر است. وسط سینه ها یک گل را طراحی کنید و با خطوط بلند و کوتاه چین هایی را به وجود آورید .

مطالب و مقالات مرتبط
طراحی لباس شب ساده
طراحی لباس شب ساده

حالا شروع کنید به سایه زدن این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به یک نقاشی ساده حجم میدهد و به قولی طرح را زنده میکند این خیلی مهم است باید بدانید قسمتهای گود و کناری سایه بیشتری میخورد و باید خطوط عمیق و پررنگ نقاشی شود اما قسمت های برجسته مانند سایه نمیخورد چین و شکن پارچه هم همینطور. برای اینکه بهتر متوجه شوید به لباسها و عکسها خوب دقت کنید. هر لباسی که مد نظرتان است را در گوگل سرچ کنید و شبیه آن را طراحی کنید تا کم کم یاد بگیرید سایه زدن صحیح چگونه است. فعلا مطابق با همین عکس خانم زیبا تمرین کنید و او را برای رفتن به مهمانی آماده کنید!

3 نظرات
 1. مهتاز شاه وردی می گوید

  میشه مدل های دیگه ای رو هم آموزش بدید، منظور مدل های دیکه لباس شب بود مرسی

  1. محمد غفاری می گوید

   سلام تشکر بابت کامنت شما، چشم در اولین فرصت حتما آموزش های مرتبط دیگه ای منتشر می نمایم.

 2. سولماز می گوید

  بابت مطالب عالی‌تون سپاسگزارم🌸🌸🌸🌸

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.