https://fashionir.com
مد و فشن ایران

چگونه یک مرد جذاب باشیم | بخش دوم

علت جذابیت بعضی از آقایان چیست؟

چگونه یک مرد جذاب باشیم. بخش دوم / در بخش اول نکاتی در مورد تک بعدی نبودن و حس بویایی که در جذابیت آقایان تاثیر دارد، صحبت کردیم. اما در این مقاله از فشِنیر که بخش دوم می باشد در مورد صدا و اصل مهم و اساسی در جذابیت آقایان یعنی اعتماد به نفس، اخلاق و منش مرد بودن صحبت می کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

مردان جذاب | مد و فشن ایران فشنیر

صدا و نوع بیان کلمات،

پس از حس بویایی نوبت به حس شنوایی می‌رسد. داشتن یک صدای مردانه و قوی جذابیت شما را چندین برابر می‌کند و باعث می‌شود که یک مرد قابل اتکا و قدرتمند به نظر برسید. با صدای رسا طوری که نه خیلی آهسته و نه خیلی بلند باشد صحبت کنید و کلمات بی‌ادبانه را از دایره لغات خود حذف کنید و فراموش نکنید که هیچ چیز به اندازه ادب و نزاکت و شخصیت بالا، جذابیت شما را افزایش نمی‌دهد. داشتن لهجه یک شمشیر دو لبه است که گاهی ممکن است شما را جذاب‌تر کند و گاهی از جذابیت شما می‌کاهد اما سعی کنید کنترل مناسبی روی لهجه خود داشته باشید. در کشورهای غربی ویژگی‌های خاصی به هر نوع لهجه نسبت داده می‌شود مثلا افرادی که لهجه بریتانیایی دارند باهوش و عاقل به نظر می‌رسند در حالی که صحبت کردن با لهجه استرالیایی به معنای شادی و شوخ طبعی زیاد است. طبق آموزه‌های عجیب هالیوود افرادی که لهجه روسی و اروپای شرقی دارند افرادی غیرقابل اعتماد و خطرناک به نظر می‌رسند در حالی که همه این تصورات به فرهنگ کشورها و مناطقه مختلف بستگی دارد.

 

منش، رفتار  و شخصیت مردان در جذابیت

رفتار و منس، ادب و شخصیت مناسب برای جذابیت یک مرد امتیازی سبار با ارزش می باشد. می توان گفت حتی قبل از اعتماد به نفس قرار دارد. متاسفانه امروزه کمی دنیا تغییرات عجیبی پیدا کرده و انتهاب ها شگفت انگیز شده اند.اخیرا تحقیقاتی در این باره صورت گرفت که در ادامه بیان میکنیم.

زنان میگویند که ویژگی های شخصیتی خودمانی(صمیمی) و دارای احترام و ادب را ترجیح میدهند، اما تحقیقات اخیر نشان میدهد که در واقع، فقط اینطور به نظر میرسد.

هنگامی که آزمایش شد، زنان، مردانی را که از لحاظ جسمی جذاب بودند را بیشتر از مردان دارای ویژگی های شخصیتی خوب، انتخاب کردند. مخصوصا زنان جوان‌تر توجه کمتری به قابل اعتماد، مودب و درستکار بودن مردان داشتند و فقط به ظاهرشان توجه میکردند. زنان مسن تر اندکی توجه بیشتری به شخصیت داشتند، البته تنها زمانیکه انتخاب بین مردان جذاب بود!

این نتیجه گیری از مطالعۀ ۸۰ زن در سنین بین ۱۵ تا ۲۹ سال و مادران آنها بدست آمده است. به آنها ۳ تصویر از مردان دارای جذابیت های متفاوت نشان داده شد. در هر تصویر شخصیت هایی با ویژگی های مطلوب متفاوت بود. نتیجه نشان داد هنگامی که مردان جذاب نبودند، شخصیت بود که باعث ایجاد تفاوت اندک بین آنها مي‌شد.

مردان جذاب | مد و فشن ایران فشنیر

اعتماد به نفس اولین اصل در جذابیت مردانه

واضح است که در نظر گرفتن همه حواس پنجگانه برای افزایش جذابیت مردانه شما را با متغیرهای زیادی درگیر خواهد کرد اما تمرین کردن و تکرار کردن به مقدار کافی توانایی‌های شما را در هر کاری افزایش خواهد داد. در کنار این متغیرها و فاکتورها، عوامل روانشناسانه نقش مهمی بازی می‌کنند و تا زمانی که خود شما به جذابیت خودتان باور نداشته باشید این اتفاق در طرف مقابل شما نیز رخ نخواهد داد. پس سعی کنید با رعایت نکاتی که در بخش قبل گفته شد و باور داشتن به جذابیت خودتان، این حس را در بقیه هم ایجاد کنید. به همین دلیل است که آقایان جوان معمولا مشکل بیشتری در جلب کردن نظر خانم‌ها به خود دارند چون اعتماد به نفس کافی ندارند. در مقابل آقایانی که کمی مسن‌تر و باتجربه‌تر هستند در شخصیتی که دارند جا افتاده‌اند و همین باعث شده است که اعتماد به نفس آن‌ها به مرور زمان افزایش یابد. بنابراین رسیدن به اعتماد به نفس واقعی و نه کاذب و ساختگی زمان‌بر است و با تمرین به دست می‌آید.

شما باید بدانید که می‌خواهید که تصویری از خود در ذهن طرف مقابل بسازید و مطابق با آن اقدام کنید. پس با پوشیدن هر چیزی که دم دست شما است و سر هم کردن لباس‌های شیک و گران اما نامربوط شبیه به کسی خواهید شد که در حال تلاش برای جلب توجه است. مثلا اگر می‌خواهید به عنوان یک مرد فعال و ورزشکار شناخته شوید لباس‌هایی با استایل ورزشکاری مثل کلاه کاسکت و کفش کتانی گزینه مورد نظر شما است اما اگر می‌خواهید جنبه شغلی و بیزینسی شخصیت شما بیشتر نمایان باشد یک دست کت و شلوار و کفش رسمی همان چیزی است که به آن نیاز دارید تا پیام درستی به طرف مقابل خود منتقل کنید.

 

ادامه مقاله را در بخش سوم مطالعه نمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.