https://fashionir.com
مد و فشن ایران

آموزش تصویری طراحی الگوی گل روی مدل

طراحی الگوی گلدار روی مدل

در این آموزش راهی آسان برای انجام نقاشی پارچه های گلدار به دست خواهید آورد.  در واقع این تکنیکی است که می تواند برای هر نوع طراحی مد در سبک ها و متریال های مختلف اعمال کنید و طراحی های مد خود را بهتر جلوه دهید. مراحل آموزش را دنبال کنید و از آن لذت ببرید!

آموزش تصویری طراحی الگوی گل روی مدل : در این مقاله از مد و فشن ایران می خواهیم، نحوه رسم الگوی گل را در طراحی مد و لباس برای شما آموزش دهیم.

در این آموزش راهی آسان برای انجام طراحی الگوی گل و دیگر الگو ها به دست خواهید آورد.  در واقع این تکنیکی است که می تواند برای هر نوع طراحی مد در سبک ها و متریال های مختلف اعمال کنید و طراحی های مد خود را بهتر جلوه دهید. مراحل آموزش را دنبال کنید و از آن لذت ببرید!

آموزش تصویری طراحی الگوی گل روی مدل

مرحله 1: اصول را ترسیم کنید

قبل از شروع ، باید مدل هایی را که می خواهید بر روی آن طراحی کنید را آماده  نمایید، با خطوط تمیز ترسیم کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات را با دقت ترسیم کرده اید و تمام خطوط غیر ضروری پاک شده اند.

برای یادگیری بهتر می توانید از آموزش طراحی مد به زبان ساده استفاده نمایید.

طراحی الگوی گل
طراحی الگوی گل

مرحله 2: راز طراحی  گلدار و یا دیگر اشکال

مهمترین چیز در مورد ترسیم هر نوع الگویی این است که پارچه لباس ها صاف نیستند . اگر پارچه به هر شکلی طراحی شده باشد ، طراحی الگو ها و اشکال به همان صورت خواهد شد.
در تصویر زیر به عنوان مثال بنده چین و حالت پایین لباس را با خط ها و هاشورهای قرمز برای شما مشخص کرده ام، شما حتما هنگام ترسیم الگوی خود به این قسمت ها دقت کنید.

نکته:  یکی از تکنیک هایی که به شما در طراحی لباس زیبا با الگوهای مختلف همانند پارچه گلدار و … کمک فراوانی می کند تصویر سازی ذهنی شما از حالت پارچه می باشد، سعی کنید چین پایین طراحی را تجسم کنید.

نکته :  هنگام ترسیم الگو ، همیشه به خاطر داشته باشید که این الگوی با توجه به حجم لباس تغییر شکل می یابد.بنابراین پیشاپیش به حجم و چین و تغییر فرم لباسی که دارید فکر کنید.

آموزش تصویری طراحی الگو گلدار

مرحله 3: قانون اعوجاج برابر

برای اطمینان از اینکه همه طراحی الگوی گل به یک اندازه هستند و به طور مساوی روی پارچه پخش شده اند ، فرم آنها را ساده کنید و شروع به پر کردن سطح لباس کنید.
توجه داشته باشید که چگونه شکل آنها به دلیل حجم چین ها تحریف می شود. فقط الگوی را ترسیم نکنید، بلکه به حجم هایی که در مرحله قبل مشخص کرده اید فکر کنید.
وقتی چاپ از ناحیه سایه دار قرمز عبور می کند ، کمی بالا می رود !

نکته: هرچه چین های عمیق تر باشند ، الگوی گل بیشتر شکسته و تحریف می شود.

مرحله 4: پر کنید

بقیه سطح لباس را با الگو تان پر کنید. توجه داشته باشید که گاهی اوقات مرکز گل در اعماق قسمت چین قرار دارد. در این شرایط یک شکستگی ایجاد کنید و گل برگ ها را کمی بالا می برید ، زیرا آنها با مناطق سایه دار قرمز تقاطع دارند.

مرحله 5: لبه ها

طراحی الگوی گل هایی را بکشید که در طرح کلی لباس قرار دارند. آنها را به نصف یا به روش های خلاقانه دیگر برش دهید تا نشان داده شود که در اطراف بدن پیچیده می شوند.

مطالب و مقالات مرتبط

وقتی از مناطق با سایه قرمز عبور میکنید ، آن شکستگی هایی که در بالا اشاره کردیم را فراموش نکنید، شما کاملا دستتان در طراحی باز می باشد، قبل از اینکه الگوی بعدی را رسم کنید در ذهن خود مدل قرار گیری آن را تصور کنید.

مرحله ششم: الگوهای گل

پس از تنظیم تعداد ، اندازه و تعامل با لبه های طراحی گل خود ، زمان آن رسیده است تا آن را با جزئیات بیشتر ترسیم کنید. کارهای قبلی خود را در اینجا فراموش نکنید، شروع به ترسیم الگو های گل نهایی خود کنید با دقت و حوصله.

طرح های شما حتما نباید یک شکل باشد شما می توانید با اضافه نمودن کمی خلاقیت الگو های مشابهی به طرح کلی خود اضافه کنید و طراحی خود را منحصر به فرد کنید.

مرحله 7: جزئیات را اضافه کنید

تمام جزئیات الگوی گل خود را تمام کنید. برگ ها، ریشه ها، ساقه ها، ستاره ها و یا هر آنچه دوست دارید و فکر میکنید به زیبایی طرح نهایی خود کمک می کند، اضافه کنید.

همیشه به یاد داشته باشید، هنگام طراحی تصور کنید کار خود را، در ذهن خود به صورت سه بعدی بچرخانید، از همه زوایا نگاهش کنید و در آخر، خلاق باشید!

مرحله 8: آن را رنگ کنید!

وقت آن است که طرح مد خود را با رنگ های جذاب، پر جنب و جوش بهاری و  سایه هایی خیره کننده که بهترین طراحی شما را نشان می دهد کامل کنید.

مرحله 9: سایه هایی اضافه کنید

مهمترین چیز هنگام اضافه کردن سایه ها به طراحی شما ، تیره تر کردن الگوی گل و همچنین زمینه آن است. سایه ها به عمیق ترین قسمت های چین (که در مناطق قرمز سایه زده نشده بودند) می روند.

 

اینها اصول اولیه ترسیم طراحی الگوی گل و آموزشی ثابت برای دیگر الگو ها  و دیگر طرح های مد شما بودند. از ایجاد طرح های جدید زیبا لذت ببرید!

ترجمه فشِنیر- منبع idrawfashion

2 نظرات
  1. رویا مددی می گوید

    سلام، من این کار رو انجام دادم ولی خیلی خوب در نیومد، سایه هاش و اون خط تاش رو میشه بگیدچطور در بیارم ؟

    1. محمد غفاری می گوید

      سلام، ببینید هنگامی که پارچه چین میخوره یا تا میشه، طرح روی اون هم باهاش تا میخوره دیگه، شما باید یک بخش از طرح یا الگوی خودتون رو حذف کنید چون زیر چین و یا تای پارچه قرار گرفته . امیدوارم کمکی کرده باشم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.