https://fashionir.com
مد و فشن ایران

آثار برگزیده مسابقه مد و لباس از ایده تا اجرا تولید انبوه می شوند؟

آثار برگزیده مسابقه مد و لباس از ایده تا اجرا تولید انبوه می شوند؟

مریم افغان طراح لباس و مسئول بخش مسابقه زنده “از ایده تا اجرا” در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، امیدوار است در سال جدید آثار برگزیده مسابقات “از ایده تا اجرا” به تولید انبوه رسند.

آثار برگزیده مسابقه مد و لباس از ایده تا اجرا تولید انبوه می شوند؟ مریم افغان و مسئول امور طراحان بنیاد ملی مد و لباس درباره جایگاه و اهمیت مسابقات زنده “از ایده تا اجرا” در حوزه مد و لباس به خبرنگار هنرآنلاین گفت: در هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، این بخش با اعلام آمادگی بالغ‌بر 100 گروه سه‌نفره از سراسر کشور همراه شد و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی نیز به دنبال داشت.

افغان با اشاره به وجود استعدادهای بسیار در زمینه طراحی لباس اذعان داشت: انتخاب 20 گروه از میان 100 گروه کار دشواری بود چرا که اغلب فعالان عرصه مد و لباس دارای ظرفیت‌های بسیاری برای حضور در چنین عرصه‌ای هستند اما در نهایت لازم بود که به حضور 10 گروه از تهران و 10 گروه از دیگر استان‌ها اکتفا کنیم.

این طراح لباس و مسئول بخش مسابقه زنده “از ایده تا اجرا” در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ابراز امیدواری کرد که در سال جدید آثار برگزیده مسابقات “از ایده تا اجرا” به تولید انبوه برسند و گفت: با توجه به ملاک‌های داوری در این بخش که یکی استفاده از الگوهای اسلامی ایرانی و دیگری کاربردی بودن طرح‌ها بود، امیدواریم که شاهد ورود آثار برتر به چرخه تولید باشیم.

آثار برگزیده مسابقه مد و لباس از ایده تا اجرا تولید انبوه می شوند؟

افغان گفت: یکی از رسالت‌های جشنواره مد و لباس فجر می‌تواند معرفی نیروهای توانمند در تمام زمینه‌ها به بازار کار باشد و کارآفرینی می‌تواند از توجه خروجی همین مسابقات با موضوعات مختلف حاصل شود. اما سوال اینجاست که آثار برگزیده مسابقه مد و لباس “از ایده تا اجرا” تولید انبوه می شوند؟

آثار برگزیده مسابقه مد و لباس "از ایده تا اجرا" تولید انبوه می شوند؟
آثار برگزیده مسابقه مد و لباس “از ایده تا اجرا” تولید انبوه می شوند؟

او به ژانرهای مورد توجه در بخش مسابقه “از ایده تا اجرا” در ادوار مختلف جشنواره مد و لباس فجر اشاره کرد و گفت: لباس اجتماع بانوان، پیراهن مردانه و ملزومات و ملحقات عفاف و حجاب در این بخش مورد توجه قرار گرفت که البته با تفکیک برخی دیگر از بخش‌های جشنواره، شاهد پرداختن به ابعاد گوناگون حوزه پوشش و رسته‌های مختلف بودیم.

آثار برگزیده مسابقه مد و لباس از ایده تا اجرا تولید انبوه می شوند؟

مسئول امور طراحان بنیاد ملی مد و لباس در خاتمه گفت: ایجاد فضای رقابتی برای افرادی که تجربه چندانی در حیطه کاری مد و لباس ندارند می‌تواند آن‌ها را در موقعیت سنجش توان خود قرار داده و با پی بردن به نقاط ضعف، مسیر مناسبی را برای تقویت هنر آن‌ها فراهم کند.لینک خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.