https://fashionir.com
مد و فشن ایران

آموزش طراحی لباس - آموزش طراحی مد - آموزش خیاطی

چگونه می توانیم یک طراح مد و لباس و یا یک خیاط شویم ؟

آموزش طراحی لباس : در طراحی مد، کارفرمایان معمولاً افرادی را با یک دوره 2 ساله یا 4 ساله که در مورد منسوجات، پارچه، تزئینات و روند مدرن آگاه هستند، انتخاب می‌کنند.طراحان مد، معمولاً به مدرک کاردانی یا مدرک کارشناسی در طراحی مد نیاز دارند. بعضی از طراحان مد نیز مدرن طراحی مد را با مدرک کسب‌وکار، بازاریابی و یا کالای مد و به‌ویژه کسانی که می‌خواهند کسب‌وکار یا فروشگاه خرده‌فروشی خود را اجرا کنند، ترکیب می‌کنند.

دوره‌های آموزشی پایه شامل رنگ، پارچه، دوختن و خیاطی، ساخت الگوی، مد تاریخ، طراحی کامپیوتری (CAD) و طراحی انواع لباس‌های مختلف مانند لباس مردانه و یا کفش است. کارآموزی در آناتومی انسان، ریاضیات و روانشناسی نیز مفید است.

آموزش طراحی لباس مد و فشن ایران

وب‌سایت مد و فشن ایران (فشِنیر) برای پیشبرد اهداف خود یعنی رشد و توسعه رشته طراحی مد و لباس و خیاطی و کمک به مخاطبین خود و علاقه‌مندان به این رشته در ایران، در تلاش است آموزش‌هایی در قالب مقالات و آموزش‌های ویدیویی تولید نماید و در اختیار مخاطبین خود قرار دهد. از دیگر اهداف مد و فشن ایران ارائه تخصصی هست که فرد بتواند از آن کسب درآمد نماید و محصولات خود را در بازار به فروش برساند و وب‌سایت فشِنیر بیشتر این آموزش‌ها را به‌صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

همچنین یک بخش بسیار مهم همچن دانشگاه آنلاین در سایت ایجاد نموده ایم برای نقد و بررسی طراحی مد و لباس ایرانی و خارجی که علاقه مندان نظرات خود را راجع به آثار طراحان چه مبتدی و چه حرفه ای می گویند و به بحث و گفتگو می پردازند. آموزش طراحی لباس سختی هایی دارد اما در این بخش میتوانید تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و از تجربیات دیگران استفاده نمایید.

طراحان مد و لباس می‌توانند این مهارت‌های لازم را از طریق آموزش طراحی مد و لباس و خیاطی و یا دیدن فیلم‌های آموزشی یاد بگیرند. بعضی از طراحان همچنین تجربه ارزشمندی در فروشگاه‌های خرده‌فروشی، به‌عنوان سبک‌های شخصی و یا به‌عنوان سفارشی خلق می‌کنند. چنین تجربه‌ای می‌تواند به طراحان کمک کند تا مهارت‌های بازاریابی و بازاریابی را به دست آورند درحالی‌که یاد بگیرند که چه سبک‌ها و پارچه‌ها برای افراد مختلف خوب است.

طراحان همچنین می‌توانند در معرض کارفرمایان بالقوه با واردکردن طرح‌های خود در مسابقات دانشجویی یا غیرحرفه‌ای قرار گیرند. با توجه به ماهیت جهانی صنعت مد، تجربه دریکی از مراکز مد بین‌المللی مانند میلان یا پاریس می‌تواند مفید باشد و ما در تلاش هستیم تا در آینده‌ای چندان دور بتوانیم ارتباطی مناسب با مؤسسات معتبر اروپایی فعال در این حوزه بگیریم و طرح‌های شمارا برای این مؤسسات ارسال نماییم.

 

آموزش طراحی لباس
آموزش طراحی لباس

 

طراحان باید احساس خوبی از زیبایی داشته باشند، یک‌چشم برای رنگ و جزئیات و یک‌چشم احساس تعادل و نسبت و قدردانی از زیبایی. طراحان مدرن همچنین نیاز به مهارت‌های ارتباطی و حل مسائل و یا بهتر بگوییم نیاز به بازاریابی فروش دارند. باوجود پیشرفت طراحی مبتنی بر کامپیوتر، توانایی نقاشی یک مزیت مهم در طراحی مد است. نمونه کار خوب – مجموعه‌ای از بهترین کار یک فرد – اغلب عامل تعیین‌کننده درگرفتن شغل است. پس به این امر دقت ویژه داشته باشید.

طراحان مد، علاوه بر خلاقیت، نیاز به مهارت‌های خیاطی و الگوی ساختاری دارند حتی اگر آن‌ها این کار ها را انجام ندهند. طراحان باید بتوانند این مهارت‌ها را درک کنند تا بتوانند در مورد چگونگی ساخت لباس، آن‌ها را به‌درستی آموزش دهند. طراحان مدرن همچنین نیاز به فروش قوی و ارائه مهارت برای متقاعد کردن مشتریان برای خرید طرح‌های خوددارند. مهارت‌های همکاری خوب و مهارت‌های ارتباطی نیز ضروری است زیرا به‌طور فزاینده‌ای کسب‌وکار نیازمند تماس مداوم با تأمین‌کنندگان، تولیدکنندگان و خریداران در سراسر ایران است.

بعد از اتمام آموزش طراحی لباس و مد طراحان مد، معمولاً قبل از ارتقاع به موقعیت‌های بالاتر، از طراحی الگو شروع می‌کنند و یا دستیار طراحی برای طراحان با تجربه تر می شوند در حقیقت باید شاگردی کنند و از تجربیات دیگران بهره ببرند. برخی از طراحان ممکن است شرکت طراحی خود را شروع کنند یا طرح‌های خود را در فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود به فروش برسانند. بعضی از طراحان موفق می‌توانند برای خانه‌های طراحی مد کار کنند که خدمات طراحی مد شخصی را برای مشتریان ثروتمند ارائه می‌دهند.

کلام آخر، ما در وب‌سایت مد و فشن ایران همیشه و همه وقت در تلاش هستیم تا با آموزش‌های تخصصی و فیلم‌های آموزشی بتوانیم طراحان آینده‌ایران را بسازیم و این رشته ی بی انتها و بروز را در کشور عزیزمان ایران گسترش داده و بتوانیم کمکی کوچک برای کسب درآمد شما مخاطبین عزیز داشته باشیم.