https://fashionir.com
مد و فشن ایران

کشف خود از طریق مد و لباس

درون خود و دیگران را با استایل آن فرد بشناسید

آخرین باری که چنین پرسشی را مطرح کردم بینش جدیدی درباره آن به دست آوردم، من از مد و لباس برای کمک به کشف اینکه چه کسی هستم استفاده می کنم. علاوه بر اینکه مد به خلاقیت و دستیابی به شادی و سعادت به من کمک می‌کند و به شدت زندگی‌ام را پربار و غنی می‌کند.

کشف خود از طریق مد و لباس ، نوشته نادین فاراگ (Nadine Farag) هر از گاهی به عقب بر می‌گردم و از خودم می‌پرسم: چرا مد واقعاً برای من اهمیت دارد؟ معمولاً این سؤال مواقعی به ذهنم می‌آید که ارتباط کمتری با لباس‌هایم دارم و شاید اطمینان کمتری از نقشی دارم که مد در توسعه من به عنوان یک شخص انسانی ایفا می‌کند. وقتی در تلاش بودم تا با مد ارتباط خودم را برقرار کنم، این نوع قبض و بسط ها بیشتر از آنچه حالا برایم اتفاق می افتد جریان داشت.

چون می‌دانم که علی‌رغم پرسش کردن درباره مد، علاقه من به آن کاهش نخواهد یافت، می‌توانم با کنجکاوی و حرارت به این سؤال بپردازم.در ادامه با مد و فشن ایران همراه باشید.

منظور من از طرح پرسش درباره کشف خود از طریق مد و لباس چیست؟

آخرین باری که چنین پرسشی را مطرح کردم بینش جدیدی درباره آن به دست آوردم، من از مد و لباس برای کمک به کشف اینکه چه کسی هستم استفاده می کنم. علاوه بر اینکه مد به خلاقیت و دستیابی به شادی و سعادت به من کمک می‌کند و به شدت زندگی‌ام را پربار و غنی می‌کند.

کشف خود از طریق مد  و لباس دروازه‌ای برای دسترسی به خویشتن است. وقتی ما یک لباس خاص را استفاده می‌کنیم می‌توانیم بفهمیم چه کسی هستیم، چه کسی می‌خواهیم بشویم و در حال تبدیل شدن به چه شخصیتی هستیم.

کشف خود از طریق مد  و لباس
کشف خود از طریق مد  و لباس

به عقیده من در ترسیم یک گرایش و تمایل، در زمینه نام یک برند، این حقیقت بنیادین وجود دارد که همه ما برای پیدا کردن خودمان به مد رو می‌آوریم. نیروهایی که ما را به مد جذب می‌کنند اغلب ذات و ماهیتی بیرونی دارند، مانند مصرف‌گرایی، تمایل به جابه جایی و تغییر یا سکون داشتن و…

اما در واقع نیروهای بیرونی با نیروهای داخلی در تناسب هستند و ارتباط دارند.

نیازهای انسانی ما خودآزمایی، توسعه شخصی، تحول و دگرگونی هستند. این‌ها مواردی هستند که از طریق مد به ما کمک می‌کنند.

تا پیش از آنکه اجازه بدهم که مد اهمیت خود را نشان بدهد در اشتباه بوده‌ام.

با گذشت زمان این کار کمتر و کمتر انجام می‌شود. اما حالا قصد دارم به آن اهمیت بدهم. اگر لباس بتواند در فرآیند خودشناسی به ما کمک کند، آیا نقش ممتازی در تجربه بشری ندارد؟

Naomi Campbell by Herb Ritts, 1990.
Naomi Campbell by Herb Ritts, 1990.

هر چیزی که می‌پوشید بازتابی از آن شخصیت و هویتی است که شما دارید. این درحالی است که اغلب افراد به مد به عنوان یک سرگرمی ساده نگاه می‌کنند.

اگر به اهمیت ابراز احساسات شخصی نگاه کنیم مد اهمیت پیدا می‌کند. فردیت ما برای جامعه حیاتی است، زیرا بر هویت ما تاثیر می‌گذارد و نوآوری را تحریک می‌کند.

استایل شخصی یکی از آسان‌ترین و در عین حال خلاقانه‌ترین راه‌ها برای نشان دادن هویت و شخصیت خویش است.

 

لباس شکلی از بیان خود است. مارک جیکوبز می‌گوید: «بسیار مهم است که برای خودتان و شخصیت‌تان لباس بپوشید. هر روز فرصتی است که در آن می‌توانید خودتان، فردیت‌تان و بازتاب شخصیت‌تان را از طریق استایلتان نشان دهید. به یاد داشته باشید که خودتان را به گرایش‌ها محدود نکنید.»

نینا گارسیا می‌گوید: «استایل یک بیان عمیق شخصی است که شما هستید و هر بار که لباس می‌پوشید از خود دفاع می‌کنید.»

لباسی بپوشید که اعتماد به نفس شما را بالا ببرد و اجازه بدهید که استایل شما احساس خوبی بهتان بدهد و به حالت روحی شما گوش بدهد. عل ثابت کرده است که وقتی خودآگاهی داشته باشید می‌توانید یاد بگیرید که چگونه استایل شخصی خود را انتخاب کنید و این امر می‌تواند به ارتقای ذهن و رح شما کمک کند.

در پایان سخنی از رالف والدو امرسون را بیان می‌کنیم که می‌گوید: «در دنیایی که همواره سعی می‌کند شما را به چیز دیگری تبدیل کند، این‌که خودتان باشید دستاوردی بس ارزشمند است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.