https://fashionir.com
مد و فشن ایران

منظور از ایده پردازی در طراحی لباس چیست؟ آموزش طراحی لباس+دوخت لباس

دومین مرحله از طراحی لباس، دوخت لباس، آموزش طراحی لباس، ایده پردازی در طراحی لباس می باشد. شما برای خلق ایده ای جذاب نیاز دارد منبع های بروز و کارآمد را شناخته و مطالعه نمایید، به جنس پارچه توجه کنید و همچنین رنگ و طرح پارچه را مد نظر داشته باشید تا بتوانید به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست یابید.

چگونه لباس طراحی کنیم ؟  گام دوم: ایده‌ پردازی در طراحی لباس

آیا شما هم به دنبال بروز ترین ایده پردازی در طراحی لباس می باشید؟ همانگونه که در مقاله قبلی عنوان شد طراحی لباس از 5 مرحله اصلی پیروی می کند. در مرحله ابتدایی آموختیم وسایل فنی و ذهنی طراحی لباس کدامند و  چه فعالیت ها و آمادگی هایی را باید در آغاز کار بدانیم. حال در این مرحله می خواهیم بیاموزیم که چگونه می توان با ایده و نظر های نو  طرحی متفاوت ساخت که مورد توجه عامه مردم قرار گیرد. ایده پردازی در طراحی لباس که دومین مرحله از طراحی لباس، دوخت لباس و آموزش طراحی لباس می باشد، خود از سه مرحله برای آغاز کار تشکیل  شده است. لطفا در ادامه با وب سایت مد و فشن ایران فشنیر همراه باشید.

طراحی لباس,دوخت-لباس,آموزش طراحی-لباس
طراحی لباس  دوخت لباس  آموزش طراحی لباس

۱.   برای ایجاد ایده‌پردازی در طراحی لباس نیازمند منابع کارآمد می باشیم

عموما سلیقه شما برای ایده‌پردازی در طراحی لباس، جذب چه چیز هایی می شود؟ چه مواردی باعث ایجاد طرح هایی نو و خلاق در ذهن شما برای طراحی لباس، دوخت لباس و آموزش طراحی لباس می شود؟ هر چیزی می تواند خلاقیت ذهن شما را فعال کند، مثلا دیدن آثار هنری و یا مشاهده یک پارچه زیبا، چیز هایی که در ذهن مدنظر دارید ولی آنها را در هیچ فروشگاهی نیافتید، دیدن مدل های قدیمی و یا یک طرح جذاب و چشمگیر بر روی یک لباس و … . در نتیجه هر عاملی می تواند مسبب ایجاد ایده پردازی در طراحی لباس در ذهن شما شود که این عمل از هیچ قانونی پیروی نمی کند. در این باره آنچه که حائز اهمیت می باشد آن است که شما خود داراری انگیزه لازم برای ایده پردازی و خلق طرحی نو باشید.

شما می توانید برای ایجاد ایده پردازی در طراحی لباس، مشتری های خود  و سلیقه آن ها را مد نظر داشته باشید و یا حتی به این که دوست دارید خریداران شما چه افرادی  از جامعه باشند توجه نمایید.

حتی می توان با ترکیب گرایش ها و استایل های موجود، طرح های نو و ایده های جذاب و پرطرفدار خلق نمود. مثلا می توان مدل های لباس مورد استفاده در سالهای متفاوت 1350 ، 1370 و حتی امروزه را با هم تلفیق نمود و یک طرح ترکیبی فوق العاده و شگرف را ایجاد کرد که مورد پسند بسیاری از افراد جامعه باشد. حتی  می توان مدل های مردانه را بر روی لباس های زنانه بکار گرفت  و یا از طرح های ارتشی برای ایجاده ایده پردازی در طراحی لباس استفاده نمود.

مد نظر قرار دادن جنس پارچه 

۲.  مد نظر قرار دادن جنس پارچه                                                                                                 

توجه به جنس پارچه و لباس از موارد حائز اهمیت باری ایده پردازی در طراحی لباس  می باشد. آیا تمایل دارید پارچه شما افتاده و لخت باشد و یا کشی و چسبنده؟ آیا دوست دارید پارچه لباس مورد نظرتان از جنس ضخیم و کلفت باشد و یا نازک و پف دار؟ زمانی که شما در حین ایجاد طرح جدید به جنس پارچه هم توجه داشته باشید دیگر احتیاجی به این مرحله ندارید. ولی چنانچه اینگونه نباشد شما باید این مرحله را حتما مدنظر داشته و آن را مورد توجه قرار دهید و بدانید که دست آورد شما به چه جنس پارچه ای نیاز دارد.

چگونه طراحی لباس کنیم ؟ آموزش طراحی الگوی لباس + فیلم آموزش

شما می توانید به مواردی نظیر دکمه، تور، آستری و … هم توجه داشته باشید چرا که این ها می توانند تاثیر بسزایی در انتخاب جنس پارچه داشته باشند.

رنگ و طرح پارچه
دوخت لباس

۳.  توجه داشتن به رنگ و طرح پارچه

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار برای ایده پردازی در طراحی لباس توجه به رنگ و طرح پارچه می باشد. همیشه برای کسب موفقیت در طراحی لباس، دوخت لباس و آموزش طراحی لباس،  مدل جدیدی که طراحی نمودید و نتیجه نهایی آن بر روی بدن انسان را مد نظر داشته باشید. حتی نیاز می باشد به استفاده کنندگان از طرح خود توجه کنید.  در این باره قانونی وجود ندارد که شما را در گرفتن تصمیم، برای آسان پیش رفتن یاری نمایید. لذا لازم می باشد شما  همواره نیاز های روز دنیا و تجربه های بدست آمده را در نظر داشته باشید و با توجه به آن ها تصمیم گیری نمایید. حال شما دیگر یک طراح می باشید لذا  ضرورت دارد به استعداد ها و تصمیمات خود به عنوان یک ایده پرداز در طراحی لباس اتکا فرمایید.

برای ایده پردازی در طراحی لباس و دستیابی به موفقیت همواره احتیاج دارید که رنگ های بروز هر ساله را شناسایی کنید، از در هم آمیختن رنگ ها، ترکیب رنگ چشمگیر ایجاد نمایید. خریداران طرح خود با تمدن ها و فرهنگ های مختص به خودشان را در نظر داشته باشید.  با شناخت روانشناسی رنگ ها و دیگر مسائل همه همت خود را برای ایده پردازی شگرف بکارگیری نمایید. در این صورت می توانید به نتیجه دلخواه و مطلوب خود در دوخت لباس دست یابید.

هنگامی که در ذهن خود یک ایده پردازی فوق العاده در طراحی لباس ایجاد نمودید در مرحله بعدی باید طرح آن را  بر روی یک کاغذ ترسیم نمایید.

 

سومین مرحله  طراحی لباس:  کشیدن طرح لباس

چهارمین مرحله طراحی لباس: دوختن لباس

پنجمین مرحله طراحی لباس: فروش لباس طراحی شده

1 نظر
  1. […] دومین مرحله طراحیِ لباس: ایده پردازی […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.