https://fashionir.com
مد و فشن ایران

فیلم آموزش طراحی یقه شکاری + عکس

آموزش طراحی یقه شکاری

برای اینکه یک طراح حرفه‌ای شوید باید اجزای مختلف لباس را به‌راحتی طراحی کنید. یقه یکی از این اجزا مهم به حساب می‌آید؛ که تاثیر مهمی در استایل افراد دارد. یقه در انواع مختلفی وجود دارد، از جمله: یقه‌گرد، یقه هفت، یقه‌شکاری، یقه‌اسکی و… در این بخش به آموزش طراحی دو مدل یقه‌شکاری خواهیم پرداخت. لطفا با مد و فشن ایران همراه شوید.

فیلم آموزش طراحی یقه شکاری : برای اینکه یک طراح حرفه‌ای شوید باید اجزای مختلف لباس را به‌راحتی طراحی کنید. یقه یکی از این اجزا مهم به حساب می‌آید؛ که تاثیر مهمی در استایل افراد دارد.

یقه در انواع مختلفی وجود دارد، از جمله: یقه‌گرد، یقه هفت، یقه‌شکاری، یقه‌اسکی و…

در این بخش به آموزش طراحی دو مدل یقه‌شکاری خواهیم پرداخت. لطفا با مد و فشن ایران همراه شوید.در بخش آموزش طراحی لباس نیز می توانید آخرین مقالات مرتبط با طراحی مد و لباس را مطالعه نمایید.

ابتدا خط تقارن را روی بدن مشخص کرده و یک خط افقی کم‌رنگ درست روی خرخره ترسیم می‌کنید.

طبق تصویر شماره سه کمی بالاتر از خرخره دو خط متقارن به سمت پایین رسم می‌کنید. بعد هم‌اندازه دو خط قبلی در قسمت کناره‌های گلو کمی پایین‌تر از گوش‌ها خطوط قبلی را تکرار می‌کنید.

فیلم آموزش طراحی یقه شکاری

 

 

دو خط دومی را با کشیدن نیم‌دایره به هم متصل کرده و دو خط پایینی را هم به هم وصل می‌کنید. (تصویر شماره چهار)

طبق تصویر پنج انتهای خط‌های موازی را به هم متصل کرده؛ و خط منحنی درست زیر خرخره می‌کشید.

حال یک خط عمودی کشیده و قسمت بالایی آن را گرد می‌کنید. دکمه را هم ترسیم کرده و به طراحی پایان می‌دهید. طراحی یقه با نرم افزار ادوبی ایلوستریتور

برای شروع از میانه گلو یک خط افقی می‌کشید. روی دسته جناغ نقطه‌ای گذاشته و از دو طرف به گوشه‌های خط افقی نزدیک می‌کنید. بعد دو خط کج از گوشه‌های خط افقی به سمت شانه‌ها ترسیم می‌کنید.

فیلم آموزش طراحی یقه شکاری
فیلم آموزش طراحی یقه شکاری

از روی نقطه‌ای که قبلاً مشخص کره بودید دو خط کوتاهی به طرفین کشیده و خطوط موازی را به هم وصل می‌کنید.

کمی پایین‌تر از خط افقی یک خط دیگر می‌کشید.

در پایان برای مشخص کردن دکمه و جا دکمه‌ها روی یقه؛ دو دایره ریزی کشیده و در قسمت فوقانی دایره‌ها دو خط عمودی ریزی می‌گذارید.

اگر بخواهم یکبار به صورت ساده بیان کنم،در یقه شکاری ابتدا یقه را گرد می بریم. بعد از این که قسمت جلو و پشت لباس به هم دوخته شد؛ اندازه آن را تا زده و اندازه می گیریم.( نصف دور یقه پشت و جلو) و بعد یقه شکاری را می بریم.

مطالب و مقالات مرتبط

بعد از مشخص شدن دوریقه اگر بخواهیم آن را به یقه آخوندی یا ۳ سانته متصل کنیم ؛ ۱٫۵ الی ۲ سانتی متر آن را کوچکتر می گیریم ولی اگر بخواهیم آن را مستقیم به یقه بدوزیم به همان اندازه که گرفته ایم می گذاریم.

در آموزش یقه شکاری ابتدا یک کادر به طول نصف دور یقه دوخته شده و به عرض ۶ الی ۱۰ سانتی متر به دلخواه رسم می کنیم.

سپس از گوشه سمت راست بالا به صورت اریب ۳ سانتی متر علامت میزنیم، از قسمت مقابل سمت چپ ۱ الی ۱٫۵ سانتی متر پایین می آییم و یک خط مستقیم رسم می کنیم.

از قسمت راست پایین نیز یک خط مستقیم رسم می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.