https://fashionir.com
مد و فشن ایران

بررسی آثار افسانه رحیمیان

بررسی آثار افسانه رحیمیان

بررسی آثار افسانه رحیمیان: “افسانه رحیمیان” طراح لباس برند “سندس” که کمتر کسی است که در حوزه فعالیت داشته باشد و نام سندس را نشنیده باشد. . طراحي كه در كنار تسلط بر طراحي لباس ، در قواره‌ی يك استايليست فوق‌العاده و بااستعداد رخ‌نمایی می‌کند چراکه در اکثر مجموعه‌های سندس تمامی آیتم‌های یک مجموعه کاملاً منظم در کنار یکدیگر قرارگرفته و به نمایش درمی‌آیند. با مد و فشن ایران همراه باشید.

بررسی آثار افسانه رحیمیان: با توجه به اتفاقات این چند وقت . فشن شوی جنجالی در تهران که منصوب به خانم افسانه رحیمیان طراح مد شد، بد ندیدیم به‌عنوان اولین نفر در بخش نقد و بررسی طراحی مد و لباس آثار سرکار خانم رحیمیان را بررسی کنیم، ازآنجایی‌که ما در بخش تحلیل طراحی مد و لباس نظرات و عقاید خود را به اشتراک می‌گزاریم، از شما عزیزان تمنا داریم تا به نظرات دیگران احترام بگذاریم. در ادامه با مد و فشن ایران همراه باشید.

تحلیل، نقد و بررسی آثار افسانه رحیمیان

افسانه رحیمیان” طراح لباس برند “سندس” که کمتر کسی است که در حوزه فعالیت داشته باشد و نام سندس را نشنیده باشد. . طراحي كه در كنار تسلط بر طراحي لباس ، در قواره‌ی يك استايليست فوق‌العاده و بااستعداد رخ‌نمایی می‌کند چراکه در اکثر مجموعه‌های سندس تمامی آیتم‌های یک مجموعه کاملاً منظم در کنار یکدیگر قرارگرفته و به نمایش درمی‌آیند. مانتوهاي دست‌دوز سندس به همت تسلط افسانه رحيميان بر علم روز طراحي لباس، همین‌طور تسلط و آگاهي از فرهنگ غني قومیت‌های ايراني ، بشدت چشم‌نواز و زيبا طراحي و تولیدشده‌اند . استفاده از طرح‌های سنتي و الهام از المان‌های انتزاعي و فرم یک موجود در طراحي گليم و گبه عشاير ايراني در كنار برش‌ها و برگه‌های كاملاً مدرن و نو، از خصوصيات طراحی‌های افسانه رحيميان هست ، علاوه بر آن سوزن‌دوزی و کاربر روي پارچه با ریزه‌کاری‌های زياد و همین‌طور چاپ بر روي پارچه ، بعضاً در کدرهایش ديده می‌شود. سندس برخلاف اكثر رقيبان اين روزهاي خود در ايران از فرم كلي و يكپارچگي مجموعه‌ها پيروي نمی‌کند و بيشتر بر گستردگي و تفاوت تأكيد دارد تا وحدت كلي مجموعه‌ها و کلکسیون‌هایش. گروه بسيار قوي و مجموعه‌ی كاملي كه اين روزها افسانه رحيميان در سندس گرده‌ام آورده در كنار طراحی‌های جسورانه و مثال زدنش ، از سندس دیزاین يك برند موفق و قدرتمند ايراني ساخته است.

مجموعه جدید “سندس” بانام “کوچ” به‌تازگی رونمایی شده که حاصل ماه‌ها تحقيق و بررسي نمادها و نقوش بصري ، هنر كهن ايلات کوچ‌نشین ایران‌زمین و تركيب آن با جديدترين و مدرن‌ترین متد طراحي مُد و لباس دنيا است ، كه از صافيِ سبك ، خلاقيت و نوآوري افسانه رحيميان عبور كرده است. تک‌تک تن‌پوش‌های طراحی‌شده براي اين مجموعه ، داستان منحصربه‌فردی دارد براي روايت كردن كه وام‌دار و الهام گرفته‌شده از دل هنر و فرهنگ کوچ‌نشیني می‌باشند . داستان‌هایی پر از رمز و راز و نمادهاي انتزاعي و جذاب و دل‌نشین براي شما ،مخاطبي كه همواره انديشه می‌کنید.

در ادامهبررسی آثار افسانه رحیمیان یکی از این تن‌پوش‌ها به نام “تاجمه” برای شما روایت می‌شود.

تن‌پوش ” تاجمه “

تاجمه يا تاجماه نام جواهر افسانه‌ای و زيبايي است كه پس از الماس كوه نور بزرگ‌ترین قطعه الماس موجود در دنياي كهن محسوب می‌شده است. تاجمه خصوصيات اساطيري براي دختر کوچ‌نشین همواره به همراه داشته است ، خصوصياتي از قبيل : ثروت و بركت ، جمال و شكوه ، زايندگي ، كليدداري و حفظ اسرار در نقوش بصري انتزاعي بكار رفته شده در اين تن‌پوش ،می‌توان به نقش بز كوهي بر روي جيب قسمت جلويي و محل قرارگیری قلب ، اشاره كرد. بز كوهي با سري اشاره به روبرو و دوردست ، نماد سرزمين كهن ايران باستان است كه به دلیل ثروت و فراواني نامحدودش دروازه‌ی ورودش همواره مخفي و به‌دوراز چشم افراد بوده است به‌جز کلیدران منتخب كه قسم محافظت از اين سرزمين باستاني و اساطيري را از اجداد خود ، نسل به نسل خورده‌اند و در قلبشان محفوظ است و به علت در ارتباط بودن با اين سرزمين فراواني همواره از ثروت و بركت بی‌حدوحصری در زندگي برخوردار بوده‌اند .نمادهای آتش‌بر روي سرشانه‌های اين تن‌پوش به همراه سکه‌های قيمتي و زينتي نيز اشاره به اين درجه از حفظ اسرار دارد . همین‌طور دستبافتِ ي قديمي كه در قسمت پاييني تن‌پوش بكار رفته است ، حكايت از سرزميني باستاني مخفي و سرسبز و پربركت و پر ثروتي به‌صورت انتزاعي دارد. گزارش از: محمد افتخاری لینک: دکتر فشن

 

70%

نظر شما در رابطه با آثار خانم رحیمیان چیست ؟

  • طراحی و اجرا