https://fashionir.com
مد و فشن ایران

آداب پوشیدن کت و شلوار

امروز در مد و فشن ایران می خواهیم در مورد آداب پوشیدن کت و شلوار  صحبت کنیم.همانگونه که قبلا هم گفت بودم اگر شما در انتخاب استایل روزانه خود و مجالس رسمی خود بصورت آگاهانه و آکادمیک لباس انتخاب نمایید، با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه خرید بروز و یا هفتگی پوشاک برای استایل هایمان کمی سخت بنظر می آید، ما در این وب سایت تلاش داریم تا هنر خوش پوشی را به شما آموزش دهیم.

امروز در فشنیر می خواهیم در مورد آداب پوشیدن کت و شلوار  صحبت کنیم.همانگونه که قبلا هم گفت بودم اگر شما در انتخاب استایل روزانه خود و مجالس رسمی خود به صورت آگاهانه و آکادمیک لباس انتخاب نمایید، با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه خرید بروز و یا هفتگی پوشاک برای استایل هایمان کمی سخت بنظر می آید، ما در این وب سایت تلاش داریم تا هنر خوش پوشی را به شما آموزش دهیم.

امروز با مطلب آداب پوشیدن کت و شلوار   رسمی برای جلسات اداری در خدمت شما هستیم. در ابتدا آموزش انتخاب صحیح کت و شلوار مناسب را داریم و بعد آموزش اصول پوششی کت و شلوار رسمی در خدمت شما هستیم، با ما همراه باشید.

دانستن نکاتی قبل از خرید یکی از رمز های موفقیت و خوش تیپی شما می باشد. برای آقایان پوشیدن کت و شلوار مناسب نشانه شخصیت و جذابیت می باشد و می توان گفت پوشیدن کت و شلوار صحیح و بدون خطا ستون و پایه اساسی خوش تیپـی در آقایـان محسوب می شود.کت و شلوار همیشه و در همه حال جزء آن دسته از پوشـاک هایی می باشد که در هیچ زمانی از مد نیفتاده و در همه حال رو بورس می باشد، پـس اگر آداب اولیه انتخاب و خرید کت و شلوار مناسب خود را بدانید، می توانید گامی بزرگ در راستای خوش تیپی خود بردارید.

رازهای یک کت و شلوار خوب

دیوید بکهام را می توان یکی از جذاب ترین مرد های تاریخ دانست ، وقتی استایل کت و شلوار دیوید بکهام را تماشا می کنید، شما یک کت و شلوار با جنس پارچه عالی، دوخت عالی و … نمی بینید، می توان گفت مجموعه ای از هوش ،تفکر و خلاقیت پشت کت و شلواری که دیوید بکهام به تن کرده را می بینید، طراح ایشان سعی در خاص بودن ندارد، فقط تلاش دارد تمامی اجزاء کت و شلوار دیوید در عین سادگی مدرن و تمیز دیده شود (بدون هیچ خطایی). از گالری بهاره ویکتوریا بکهام هم دیدن کنید ☻

آداب پوشیدن کت و شلوار
آداب پوشیدن کت و شلوار

یه این نکته توجه کنید که مهم نیست که چه مدل کت و شلواری می پوشید و یا چقدر برای آن هزینه می کنید، پارچه گرانی داشته باشد و یا دو دکمه و سه دکمه،چهارخانه های عجیب و غریب و تند، راه راه نخی، داشته باشد یا … خیلی مهم این است که اندازه بدن خود خرید کنید و در حقیقت قالب بدنمان کت و شلوار بپوشیم، سوال اینجاست که اندازه درست و مناسب کدام است و چطور اندازه بدنمان را بدست آوریم؟

• سرشانه ها

در آداب پوشیدن کت و شلوار خوب باید شانه های شما را کاملا پر کند، نه اینکه از شانه و سر شانه آویزان شود و در اصطلاح گریه کند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در انتخاب یک کت و شلوار خوب صورت میگیرد تفکر نادرست سایزی آقایان است که فکر میکنند، یک سایز بزرگترند، وقتی کت و شلواری می خرید، یک سایز کوچکتر را هم امتحان کنید. وقتی کت آن را تن می زنید باید کمی سفتی یا تنگی روی شانه ها حس کنید. باید با آن کت جلب توجه کنید و بلندتر به نظر برسید. اگر از سر شانه های کت کشش داشت و یا اندازه شما نبود،و اذیت می کرد آن را نخرید.

اندازه مناسب سرشانه در کت و شلوار / وب سایت فشنیر
اندازه مناسب سرشانه در کت و شلوار / وب سایت فشنیر

• سرآستین ها

مهمترین نکته در انتخاب آستین مناسب، این است که آستین نباید گشاد، تنگ، بلند و یا کوتاه باشد، اندازه بودن آستین باعث می شود که هیکل شما خودش را نشان دهد و دست هایتان در آستین های گشاد گم نشوند. هنگام خزید کت و شلوار دقت به چاقی و لاغری آستین هم داشته باشید.

اندازه مناسب آتسین در کت و شلوار / وب سایت فشنیر
اندازه مناسب آستین در کت و شلوار / وب سایت فشنیر

• آستین و سردست پیراهن

آستین های کت شما باید کمی بالاتر از مفصل مچتان باشند، تا یک سانت از سردست پیراهنتان از کت بیرون بزند. اندازه و تمیزی سردست و دکمه سر دست شما بسیار مهم می باشد که حالت شیک و زیبایی به کت و شلوار شما می دهد.

اندازه مناسب آتسین در کت و شلوار / وب سایت فشنیر
اندازه مناسب آستین در کت و شلوار / وب سایت فشنیر

 

•  کمر را تنگ تر کنید

کت شما باید بطور مناسبی بدنتان را در بر بگیرد. شما می توانید از خیاط خود بخواهید که از دو طرف قسمت کمر را تنگتر کند. بدین ترتیب شانه هایتان بیشتر خودشان را نشان می دهند، بدن خوب هم خیلی تاثیر دارد ولی با این کار مهم نیست که چه چهارشانه باشید چه نباشید. کت و شلوار شما کاملا خوش فرم می ایستد.

• اندازه پاچه شلوار

 

پاچه شلوار باید با سطح بالایی کفش مماس شود، نه اینکه روی آن جمع شود. ئ یا بالای قوزک و مچ قرار گیرد.

اندازه مناسب پاچه شلوار در کت و شلوار / وب سایت فشنیر
اندازه مناسب پاچه شلوار در کت و شلوار / وب سایت فشنیر

• یقه مناسب انتخاب کنید

هیچ چیز بیشتر از یقه به کت و شلوار سبک و شخصیت تحمیل نمی کند. یقه های باریک خوب هستند به شرطی که در پهن ترین قسمت حدوداً 5 سانتیمتر باشند. این سبک بدون آنکه شبیه راک استارها باشد، مدرن و شیک است.

اندازه مناسب یقه در کت و شلوار / وب سایت فشنیر
اندازه مناسب یقه در کت و شلوار / وب سایت فشنیر

• دو دکمه بپوشید و هنگام بستن دکمه دقت کنید

پیشنهاد می شود در آداب پوشیدن کت و شلوار بیشتر کت دو دکمه به تن کنید، ولی سه دکمه خوش دوخت هم می تواند خوب باشد. کت دو دکمه به همه آقایان می آید، شکل و سایز آنها هر چه می خواهد باشد. کت هایی که دکمه هایشان پایین تر است به دلیل اینکه بالاتنه را باریک تر و بلندتر نشان می دهند، پیشنهاد می شود. در بستن هم همیشه دقت لازم را داشته باشید که پهلوی کت به گونه ای باشد که جمع نشود هنگام بستن دکمه  کت.

بستن دکمه کت / وب سایت فشنیر
بستن دکمه کت / وب سایت فشنیر

 

 

امیدوارم با توجه به نکاتی که درباره آداب پوشیدن کت و شلوار گفته شد بتوانید کت و شلوار مناسب هیکل و بدن خود خرید نمایید ، اما در ادامه می پردازیم به آداب پوشیدن کت و شلوار رسمی و اداری 

 1.  در مجالس رسمی و اداری از کت تک استفاده نکنید و حتما با کت و شلوار ظاهر شوید.
 2. کت و شلوار های رسمی و اداری رنگ های گوناگونی می توانند داشته باشند اما رنگ پیشنهادی رسمی و اداری سرمه ای ، مشکی و فیلی (خاکستری تیره) می باشد.  پس تحت هیچ شرایطی برای مراسم های رسمی و اداری از کت و شلوار های رنگی استفاده نکنید، مگر اینکه فکر و ایده ای در پشت آن استایل رنگیتان باشد.
 3. اگر علاقه ای به کت و شلوار های خط دار دارید، سعی کنید انتخاب شما خط های نازک داشته باشد که جلب توجه زیادی نداشته باشد، دوستان به این نکته را بسیار توجه کنید که شلوار مشکی با خط درشت سفید یا چهارخانه یك فاجعه محسوب می‌شود.
 4. معمولا در جلسات رسمی، کاری و اداری رنگ پیراهن خود را سفید و یا آبی کمرنگ انتخاب کنید، در صورتی که کت و شلوار خط دار و یا چهار خانه دارید، ختما پیراهن شما باید ساده باشد. توصیه می شود در حد امکان همیشه برای کت و شلوار مشکی از پیراهن ساده سفید استفاده کنید و مثل الماس بدرخشید !!!
 5. هرگز زیر كت و شلوار خصوصا رسمی از پیراهن آستین كوتاه استفاده نكنید. خواهش میکنم !!!
 6. پیراهن آستین بلند ترجیحا با دكمه سردست استفاده شود تا منظم و با شکوه دیده شوید.
 7. حتما کمربند چرمی باشد(البته قانون نیست) که می توانید با کفش خود ست کنید، سگک کمربند را بگونه ای انتخاب کنید که جلب توجه نکند.
 8. شلوار شما باید فاقد هرگونه پیلی و چین باشد.
 9. جوراب كلا یك رنگ دارد آن هم مشكی بقیه رنگ‌ها اصلا جوراب نیست وقت خودتان را تلف نكنید.
 10. كفش هم باید مشکی و بند دار ساده باشد ترجیحا نوك‌تیز. از پوشیدن كفش‌های دارای لژ بزرگ پرهیز كنید كفش مردانه رسمی دارای 3 سانتی متر پاشنه است.
 11. كت‌های 3 دكمه را هرگز در جلسات رسمی و اداری استفاده نكنید در جلسات رسمی از كت‌های 2 دكمه و تك دكمه استفاده کنید و این نکته را توجه داشته باشید که  اولویت با کت های دو دكمه می باشد.
 12. چاك پشت كت می‌تواند دو چاك یا تك چاك باشد، ولی كت‌های دو چاك خوش‌فرم‌تر و به‌روزتر هستند.
 13. در هنگام نشستن هر دو دكمه كت را باز کرده و با دکمه بسته هرگز روی مبل و یا صندلی ننشینید.
 14. در هنگام ایستادن یا راه رفتن صرفا دكمه بالایی كت (در كت‌های دو دكمه) یا دكمه كت تك بسته باشد و دكمه پایین كت‌های دو دكمه باز باشد.
 15. جیب‌های كت صرفا جهت تزئین است كه جیب‌های كنار هیچ چیزی نگذارید بعضا در هنگام خرید در این جیب‌ها دوخته شده است اصلا بازشان نكنید.
 16. در جیب‌های بغل كت چیزی نگذارید كه در هنگام بستن دكمه كت برجستگی آن نمایان باشد.
 17. در ابتدای مطلب هم گفته شد، کت و شلوار و جلیقه دقیقا اندازه تن خود بپوشید.
 18. این یک قانون نیست اما توجه داشته باشید که رنگ پوشت (دستمال جیب) با کت و شلوار رابطه معکوس دارد.
 19. ساعت مچی اسپرت با کت و شلوار رسمی به دست نکنید.
 20. حتما و حتما و حتما به این نکته توجه کنید که قبل از پوشیدن کت، حتما لیبل یا مارک روی آستین را جدا کنید.
 21. هنگامی که با کت و شلوار کراوات نمی زنید، یقه باریک تر انتخاب کنید.
 22. دکمه های جلیقه را به طور کامل ببندید.
 23. در صورت استفاده از پالتو سعی کنید، با کت و شلوار ساده و بدون طرح، بهتر است پالتوی طرح دار بپوشید.
 24. اگر کروات می زنید، توجه داشته باشید که گره کراوات نباید از ضخامت خود کراوات بیشتر باشد.
 25. دکمه پایینکت های شش دکمه (دو طرف دکمه دار) هرگز نباید بسته شود.
 26. از گیره کراوات، پوشت(دستمال جیب) و پین یقه با هم استفاده نکنید، اصلا زیبا نمی شود.
 27. به این نکته هم بسیار توجه کنید که جنس کت و شلوار تان به میزان استفاده روزمره، درجه هوا و خیلی موارد دیگه بستگی دارد.

 

 

در آخر با استایل ها و کت و شلوار دیوید بکهام در خدمت شما هستیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.